داغ ترینها: ....

هدف گذاری اپل برای سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیارد دلاری در آمریكا

هدف گذاری اپل برای سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیارد دلاری در آمریكا

به گزارش کمیاب آنلاین اپل سرمایه گذاری آمریکایی خویش را به میزان ۲۰ درصد در پنج سال آینده بالا می برد و ۴۳۰ میلیارد دلار برای توسعه نسل جدید سیلیکون و نوآوری فناوری بی سیم ۵G در ۹ ایالت آمریکا اختصاص خواهد داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا بوجود می آورد و مقر جدیدی در کارولینای شمالی خواهد ساخت.

سرمایه گذاریهای اپل طی سه سال قبل از هدف پنج ساله ۳۵۰ میلیارد دلار که در سال ۲۰۱۸ تعیین کرده بود، فراتر رفته است اما اپل رشد هم کرده است و ارزش سهام این شرکت از آخرین برنامه سرمایه گذاری که در ژانویه سال ۲۰۱۸ اعلام نموده بود، حدود ۲۰۰ درصد ترقی کرده و اپل حالا بیشتر از دو تریلیون دلار ارزش دارد. اپل اعلام نمود که بزرگترین مالیات دهنده در آمریکا بوده و ۴۵ میلیارد دلار مالیات درآمد داخلی در پنج سال قبل پرداخت کرده است.

افزایش سرمایه گذاری در آمریکا در شرایطی از جانب اپل اعلام شده که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برنامه های جدیدی را برای افزایش مالیات از سود خارجی شرکتها به منظور کمک به تأمین پروژه های زیرساخت داخلی اعلام نموده است. اپل و سایر شرکتهای فناوری بزرگ اعلام نموده اند در سال مالی گذشته بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار سود در خارج از آمریکا داشته اند که آنها را به اهداف اصلی پیشنهاد اخیر رئیس جمهور آمریکا تبدیل می کند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل اعلام نمود در مقطع فعلی احیا و بازسازی، اپل تعهدات خود به نوآوری و تولید آمریکا را با سرمایه گذاری که که شامل ۵۰ ایالت می شود، مضاعف می کند.

برنامه سرمایه گذاری اپل شامل هزینه مستقیم در تأمین کنندگان مقیم آمریکا، سرمایه گذاری در دیتاسنتر، مخارج سرمایه در آمریکا و سایر پروژه ها همچون دهها تولید اپل تی وی پلاس در ۲۰ ایالت خواهد بود. اپل می خواهد بیشتر از یک میلیارد دلار در کارولینای شمالی برای ساخت یک مقر جدید و هاب مهندسی در منطقه ریسرچ تریانگل سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری حداقل سه هزار شغل جدید در یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، مهندسی نرم افزار و سایر زمینه های پیشرفته ایجاد خواهد نمود.

اپل اعلام نمود در راه رسیدن به هدف سال ۲۰۱۸ خود برای ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا تا سال ۲۰۲۳ قرار دارد. تعهد جدید برای اشتغال زایی شامل رشد تیم اپل در سن دیه گو به بیشتر از پنج هزار کارمند تا سال ۲۰۲۶ است که ۵۰۰ درصد افزایش نسبت به هدف سال ۲۰۱۸ را نشان می دهند. اپل همینطور تیم مهندسی خود در بولدر کلرادو را به تعداد ۷۰۰ نفر تقویت کرده و صدها شغل در ماساچوست واشنگتون، آیووا و کلرادو بوجود می آورد. انتظار می رود کارمندان این شرکت سال آینده به مقر جدید یک میلیارد دلاری آستین اپل منتقل شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل اعلام نمود همچنان که رشد می کند متعهد است این اقدام را به شکل پایداری از نظر محیط زیستی انجام دهد. تمامی فعالیتهای این شرکت در آمریکا و در سرتاسر جهان کربن خنثی هستند. اپل متعهد شده است زنجیره تأمین این شرکت و محصولاتش تا سال ۲۰۳۰ به شکل ۱۰۰ درصد کربن خنثی شوند.

منبع:

1400/02/08
12:14:15
5.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین