داغ ترینها: ....

خالص ترین كود سولفات پتاسیم جهان در كرمانشاه تولید می شود

خالص ترین كود سولفات پتاسیم جهان در كرمانشاه تولید می شود

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در کرمانشاه با اشاره به راه اندازی این شرکت از سال 1395، اظهار داشت: این شرکت در زمینه تولید کود شیمیایی «سولفات پتاسیم» فعالیت می کند و خالص ترین نوع این کود را در ایران و جهان تولید می کند.


«محمدرضا شمشادی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: شرکت «توسکا تجارت آریان» یکی از شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری است که با ابداع روشی نوین توانسته خالص ترین نوع محصول سولفات پتاسیم در کشور و جهان را تولید نماید، محصولی که بعنوان یکی از کودهای اصلی کشاورزی بکار می رود و سالانه حجم بالایی از آن در کشور و جهان مصرف می شود.
وی به اهمیت این نوع کود در کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: سه عنصر اصلی ازت، فسفات و پتاسیم جز عناصر ضروری برای رشد گیاه شمرده می شود و نبود یکی از این سه عناصر می تواند مانع رشد گیاه شود، در این بین کود سولفات پتاسیم تامین کننده پتاسیم مورد نیاز گیاه است، بدین جهت این نوع کود در کشاورزی جایگاه ویژه ای داشته و از مصرف بالایی برخوردارست.
این محقق کرمانشاهی با اشاره به روش های مختلف تولید کود سولفات پتاسیم اظهار داشت: در این بین ما روش جداگانه ای برای تولید این محصول ابداع کرده ایم که با بهره گیری از این روش عملا خالص ترین کود سولفات پتاسیم در ایران و جهان به دست می آید.
شمشادی با اشاره به اینکه این روش ابداعی سبب شد تا شرکت توسکا تجارت آریان در زمره شرکت های دانش بنیان قرار بگیرد درباب نیاز بالای کشور به این محصول هم اظهار داشت: هم اکنون سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن از این محصول در کشور مورد نیاز است و این درحالی است که تا سال ۱۳۹۵، حدود ۳۰ هزار تن از این محصول در کشور تولید می شد.
وی اضافه کرد: اکنون ۱۰ شرکت در زمینه تولید این محصول در کشور فعالند، اما حجم تولیدات آنها پاسخگوی نیاز کشور نیست بدین سبب فعلا هیچ محصول تولیدی سولفات پتاسیم به خارج از کشور صادر نمی گردد و همه شرکتها متمرکز بر تامین نیاز کشور هستند.
شمشادی تصریح کرد: در شرکت توسکا تجارت آریان هم اکنون سالانه حدود ۲ هزار تن سولفات پتاسیم تولید می شود و برنامه داریم این میزان تولید را امسال افزایش دهیم.
مدیرعامل شرکت توسکا تجارت آریان اشاره کرد: هم اکنون زمین کناردست کارخانه خریداری شده و برنامه داریم امسال واحد جدید را به بهره برداری برسانیم که با این کار ۲ هزار تن به حجم ظرفیت تولید شرکت اضافه می شود.
شمشادی با اشاره به فعالیت ۱۴ نفر در این مجموعه، اشاره کرد: اگر واحد جدید راه اندازی شده و حجم تولیدات افزایش یابد اساسا افراد بیشتری به کار گرفته خواهند شد.
این محقق کرمانشاهی در ادامه با اشاره به آشنایی پنج ساله شرکت توسکا تجارت آریان با مجموعه پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، اظهار داشت: طی این مدت حمایت های خوبی از طرف پارک دریافت کرده ایم.


1400/02/12
23:04:36
0.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین