داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد؛

اگر همدلی جایگزین دعواها بود ایران در حوزه هوش مصنوعی یكی از كشورهای پیشرو بود

اگر همدلی جایگزین دعواها بود ایران در حوزه هوش مصنوعی یكی از كشورهای پیشرو بود

به گزارش کمیاب آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت توسعه هوش مصنوعی در کشور اظهار داشت: اگر همدلی ها و همکاری ها را جایگزین دعواها در زمینه توسعه این علم می کردیم، ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو دراین زمینه شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اختتامیه سیزدهمین دوره نبرد هوش مصنوعی ( دانشگاه شریف)، آینده دنیا را در گرو توسعه هوش مصنوعی دانست و اضافه کرد: توسعه اقتصاد دیجیتال مدیون توسعه فناوری های در رابطه با هوش مصنوعی است بدین جهت کشورها در زمینه توسعه این علم با یکدیگر در رقابت هستند.
وی با اشاره به سرمایه گذاری های کلان کشورها در زمینه هوش مصنوعی، اظهار نمود: در حال حاظر ۴۳ درصد سرمایه گذاری کشور امریکا و ۱۳ درصد سرمایه گذاری های کشور چین در حوزه هوش مصنوعی است. اختلاف میزان سرمایه گذاری این دو کشور به مفهوم فاصله آنها از یکدیگر نیست بلکه ناشی از نوع رویکرد و نگاه آنها به توسعه هوش مصنوعی است.
جهرمی، با اشاره به وضعیت توسعه هوش مصنوعی در کشور اشاره کرد: در کشور کوشش های بسیاری در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری دراین زمینه صورت گرفته ضمن آنکه سرمایه گذاری هایی از طرف دولت برای توسعه زیر ساخت این فناوری انجام شده است.
وی افزود: اگر همدلی و همکاری ها جایگزین دعواها بر سرتوسعه هوش مصنوعی در کشور می شد ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو دراین زمینه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری به بیان حرکت تعدادی از صنایع مانند فولاد سازی برای کاربردی کردن هوش مصنوعی پرداخت و اشاره کرد: این وزارتخانه برای توسعه این حوزه دو پروژه توسعه اَبَر کامپیوتر که قدرت پردازش مراکز تحقیقاتی این حوزه را ارتقا دهد و همین طور آزادسازی داده ها را در دستور کار خود قرار داده است.
منبع:

1400/02/13
10:51:13
0.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین