داغ ترینها: ....

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی

به گزارش کمیاب آنلاین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» اظهار داشت: این صندوق بصورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی فعالیت و از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های مرتبط حمایت خواهدنمود.


علی رسولی زاده روز یک شنبه اضافه کرد: سهامداران این صندوق پژوهش و فناوری، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان پارت و چهار نهاد دیگر، همچون شرکت توسعه سرمایه گذاری دانشگاه تهران است.
مدیرعامل این شرکت فناور اشاره کرد: صندوق مذکور بصورت تخصصی و با تمرکز بر مباحث هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده و مجازی، هوشمندسازی صنایع تولید هوشمند و نسل چهارم صنعتی و کلان داده و پردازش ابری راه اندازی شده است؛ تا خدمات مالی مورد نیاز را به شرکت های فعال در این عرصه ها ارائه و آنها را پشتیبانی کند.
رسولی زاده اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» به وجود آمده تا فعالین حوزه هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا در راه سرمایه گذاری و رشد قرار گیرند.
وی اظهار داشت: مجوز صادر شده و درحال درنوردیدن مراحل ثبت است و صندوق به زودی فعالیت خودرا شروع می کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های نوظهور با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی فعالیت خودرا شروع خواهدنمود.
رسولی زاده اضافه کرد: حمایت مالی وظیفه اصلی صندوق های پژوهش و فناوری است اما حمایت معنوی نیز در دستور کار این صندوق تخصصی قرار خواهد گرفت تا فعالان این اکوسیستم بتوانند در حوزه کاری خود به رشد و توسعه دست یابند.
وی افزود: این صندوق با هدف توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر فناوری در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور و توسعه کارآفرینی دانش بنیان و فناورانه با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و دانش آموختگان کشور به راه افتاده است.
به گفته وی، افزایش سهم دانش و فناوری در سبد صادرات خدمات و محصولات صادراتی کشور، نفوذ دانش و فناوری حوزه اقتصاد دیجیتال در صنایع و کسب و کارهای کشور، ترغیب بخش خصوصی به مشارکت فعال در پروسه توسعه فناوری و نوآوری حوزه اقتصاد دیجیتال و کمک به توسعه کسب وکارها بوسیله کاهش ریسک و مخاطرات پروسه ایده تا تجاری سازی در حوزه اقتصاد دیجیتال از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق بوده است.
مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از طرف مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها» اظهار داشت: مباحث مربوط به هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا یکی از مهم ترین مؤلفه ها و پیش ران ها در راه پشتیبانی و رشد و توسعه صنایع بشمار می رود.
بر طبق اعلام روابط عمومی این شرکت دانش بنیان، با راه اندازی این صندوق و هم افزایی تمام فعالان اکوسیستم می توان گام های بلندی در امتداد تحقق شعار سال برداشت.
منبع:

1400/03/02
21:35:53
0.0 / 5
666
تگهای خبر: اینترنت , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین