داغ ترینها: ....
از ابتدای تیرماه

شاد دیگر مجانی نیست

شاد دیگر مجانی نیست

به گزارش کمیاب آنلاین به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از آغاز تیرماه استفاده از سامانه شاد مجانی نیست و همانند تعرفه پیام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تعطیلی مدارس در شرایط کرونایی به این منظور نبود که آموزش تعطیل می باشد، بلکه پس از مدتی و بدون هیچ درنگی کلاس های آموزشی و مجازی هم برای دانش آموزان و هم برای دانشجویان افتتاح شد. با ادامه دار شدن شرایط و روند صعودی کرونا در کشور و تصمیم اتخاذشده در خصوص ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و به منظور تداوم و پایداری یادگیری دانش آموزان و پیشگیری از ایجاد وقفه در آموزش آنها، وزارت آموزش و پرورش کل کشور مبادرت به راه اندازی اپلیکیشن "شاد" کرد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال قبل درباره دسترسی به سامانه شاد گفته بود که تلاش می نماییم مصوبات لازم برای مجانی شدن همیشگی این شبکه هم دریافت شود. باوجود این، حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- روز دوشنبه، هفدهم خردادماه اعلام نمود: سامانه دانش آموزی شاد در طول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به منظور ارائه خدمات آموزشی به صورت مجانی در اختیار دانش آموزان قرار داشت، این سامانه از آغاز تیر سالجاری مجانی نیست.
وی ادامه داد: به جای ارائه خدمات سامانه شاد به صورت رایگان، سیمکارت های دانش آموزی با بسته های مجانی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد تا برپایه آن دانش آموزان بتوانند به کلاس های درسی دسترسی پیدا کرده و خدمات آموزشی خویش را دریافت نمایند. سامانه مورد استفاده برای عرضه خدمات آموزشی دانش آموزان از جانب وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود و وزارت ارتباطات نقشی در آن ندارد. تابحال این وزارت خانه تمام توان خویش را برای ایجاد دسترسی باکیفیت و مناسب به این سامانه ها همچون سامانه شاد به کار گرفته است و از این پس هم با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، این همکاری را در چارچوب سیمکارت های دانش آموزی ادامه خواهد داد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره نحوه ارائه این سیمکارت ها اظهار داشت: طرح سیمکارت های دانش آموزی با قابلیت های مختلف و بسته های مورد نظر در معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درحال تدوین است و با تکمیل فرایندهای مورد نیاز در این سیمکارت ها، اطلاع رسانی لازم انجام می شود. از اول تیرماه تعرفه استفاده از این سامانه همانند تعرفه پیام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود.
این در شرایطی است که روز گذشته نیلوفر شرفی -مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)- از استمرار شبکه شاد در تابستان اطلاع داده و اظهار داشته بود: دسترسی به شبکه شاد پارسال برپایه دستور رئیس جمهور مجانی بود و هم اکنون هم برپایه «مصوبه مجلس شورای اسلامی» تا آخر سال ۱۴۰۰ این دسترسی مجانی اعلام شده است. ازاین رو در صورتیکه خدمت خاصی به صورت غیررایگان به دانش آموزان عرضه گردد، این مورد را شفاف سازی و اطلاع رسانی خواهیم کرد.1400/03/20
12:26:44
0.0 / 5
711
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین