داغ ترینها: ....
با اشاره به طرح صیانت؛

زاکانی: فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد

زاکانی: فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد

کمیاب آنلاین: رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ را امری حیاتی دانست و اظهار داشت که فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی نماینده قم با اشاره به موافقت مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان های اجتماعی بصورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ درهمه جهان خصوصا ایران حیاتیست وتعارضی بابهره مندی ازمواهب آن ندارد.
فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد.
مصوبه ⁧‫مجلس‬⁩ طبق اصل۸۵، شروع بررسی های عمیقتر کارشناسی و گفت و گو با فعالان این عرصه در تضمین حقوق کاربران است.
‏اقناع افکار عمومی ضروری ست.»
روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان های اجتماعی بصورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی و در کمیسیون مشترک بررسی شود.
طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی تواند اختیار قانون گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع برخی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید بصورت آزمایشی اجرا می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود.»
منبع:

1400/05/09
10:05:40
2.5 / 5
894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین