داغ ترینها: ....

آنتن تبلت های قاچاق، قطع می شود

آنتن تبلت های قاچاق، قطع می شود

با اجرای رجیستری برای تبلت ها، لازم است کاربران قبل از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #۷۷۷۷؛ یا سایت همتا استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت اطمینان حاصل کنند، زیرا آنتن تبلت های قاچاق، ۳۰ روز بعد از روشن شدن در شبکه، قطع می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با آغاز فاز دوم رجیستری برای همه نشان های تبلت از ۹ مردادماه ۱۴۰۰، آنتن تبلت های قاچاق، ۳۰ روز بعد از روشن شدن در شبکه، قطع می شود. این مورد بمحض قرار گرفتن سیمکارت در تبلت و روشن شدن، در چارچوب پیامکی با سرشماره HAMTA به اطلاع فرد می رسد.
برخی سودجویان با سوءاستفاده از عدم آگاهی مردم در این حوزه و بی اهمیت جلوه دادن پیامک اخطار همتا، نسبت به فروش تبلت قاچاق به مردم اقدام نموده و با قطع شدن آنتن تبلت، مردم را گرفتار مشکل کرده و باعث تضییع حقوق آنها می شوند. ازاین رو سامانه همتا (هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) همانند سفارش هایی که به خریداران گوشی تلفن همراه می شد، به خریداران تبلت هم سفارش می کند قبل از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت و تطابق برند و مدل اعلامی در پاسخ استعلام با تبلت موردنظر، اطمینان حاصل کنند.
شناسه (IMEI)، یک عدد ۱۵ رقمی است که روی جعبه تبلت درج شده و برای ملاحظه آن، نیازی به باز کردن جعبه یا روشن کردن تبلت نیست. همینطور در صورت قطعی شدن خرید، در حضور فروشنده و به کمک کد فعال سازی شش رقمی درج شده روی جعبه یا روی کارت گارانتی، از راه کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، تبلت را برای سیمکارت خود در سامانه همتا فعال سازی کنند.
همینطور سفارش می شود خریداران حتما از فروشگاه های معتبر خرید کرده و فاکتور استاندارد دارای شناسه (IMEI) و مهر فروشگاه دریافت نمایند تا درصورت احتیاج به پیگیری مبحث در مراجع نظارتی و قضایی، از آن استفاده گردد. در صورت بروز مشکل با فروشنده، امکان ثبت شکایت به صورت اینترنتی در سازمان تعزیرات حکومتی به آدرس tazirat135.ir و سامانه۱۲۴ سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها به آدرس http: //www.124.ir/complaint/create فراهم بوده و علاوه بر آن از راه اتحادیه مرتبط در هر استان هم قابل پیگیری می باشد.
منبع:

1400/05/25
14:03:05
2.5 / 5
881
تگهای خبر: اجرا , اینترنت , تلفن , رجیستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین