داغ ترینها: ....

کمتر از 15 ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

کمتر از 15 ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

کمیاب آنلاین: افزایش گرمای هوا و به دنبال آن افزایش مصرف و فعالیت بدون مجوز رمزارزها تابستان سختی را برای صنعت برق رقم زد اما حالا شرایط کمی بهتر شده است و طبق وعده مسئولان از فردا فعالیت رمزارزهای مجاز شروع می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، از شروع خاموشی ها فعالیت رمزارزها زیر ذره بین قرار گرفت و همین موضوع نیز سبب شد تا رییس جمهور وقت دستور توقف فعالیت رمزارزها را بدهد، البته در این بین برخورد جدی نیز با استخراج کنندگان رمزارز صورت گرفت حتی در آن زمان وزارت نیرو نیز اعلام نمود به گزارش های مردمی که منجر به کشف مراکز بدون مجوز شوند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش ارائه می دهد و در صورتیکه مرکز بدون مجوز در یکی از نهادهای دولتی و یا نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می نمایند باشد، مبلغ پاداش دو برابر شده و سقف آن به ۲۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
در این راستا، تا حالا نزدیک به سه میلیارد تومان به عنوان پاداش به عاملان شناسایی مردمی و به اصطلاح سوت خانمها پرداخت شده و این در حالیست که به سبب تعرفه های تخفیفی، ایران در بین چین، روسیه، آمریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز در آنها صورت می گیرد.
عامل اصلی شیوع پدیده استخراج بدون مجوز رمز ارزها در ایران، وجود تعرفه های مخفف حامل های انرژی و بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت های جهانی است. استخراج یک بیتکوین به بالای ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در یک شبانه روز تخمین زده می شود.
همچنین با مقایسه میزان مصرف یک ماینر با سایر وسایل خانگی باید گفت مصرف برق یک ماینر ۲ تا ۳ کیلوواتی به میزان ۳۵ پنکه یا ۱۵ یخچال فریزر است. ماینری با این مشخصات همین طور به اندازه ۵ کولر آبی یا یک کولر گازی برق مصرف می کند.
آنطور که مصطفی رجبی مشهدی- مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام نموده تا حالا و از شروع طرح برخورد با مراکز بدون مجوز استخراج رمز ارز ۲۱۸ هزار دستگاه کشف و جمع آوری شده که میزان مصرف آنها معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
وی با تاکید بر این که برخورد با این نوع مراکز از دستور کار خارج نخواهد شد، اظهار نمود: این نوع مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته و دستگاه های آنان جمع آوری شده و تا تعیین تکلیف نهایی باقی خواهند ماند. پرونده این مراکز به قوه قضائیه داده می شود تا در آنجا درباره آنها تصمیم گیری شود.
به گفته سخنگوی صنعت برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز در روزهای پیک تابستان برای همراهی با صنعت برق و برمبنای دستور رئیس جمهوری وقت کارهای خودرا به حالت تعطیل در آورده بودند تا صنعت برق بتواند برق مورد نیاز سایر بخش ها را تامین کند. حالا و با کاهش دمای هوا که منجر به کاهش مصرف شده است، مراکز مجاز که غیر فعال شده بودند خواهند توانست از شروع مهرماه فعالیت عادی خودرا از سر گیرند.
رجبی مشهدی اظهار نمود: صنعت برق تلاش خواهدنمود ۲۵۰ مگاوات برق مورد نیاز این مراکز را تامین کند تا آنها بتوانند برنامه های خودرا دنبال کنند.
منبع:

1400/07/01
11:31:53
5.0 / 5
763
تگهای خبر: دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین