داغ ترینها: ....

کمبود تراشه به تولید رنو ضرر زد

کمبود تراشه به تولید رنو ضرر زد

به گزارش کمیاب آنلاین شرکت رنو به علت کمبود جهانی تراشه، سال جاری بیشتر از میزانی که پیشبینی کرده بود در تولید خودرو ضرر خواهد نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این خودروساز فرانسوی در اطلاعیه ای اعلام نمود به علت کمبود قطعات، در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی کمتری تولید خواهد نمود. رنو در ژوئیه پیشبینی کرده بود تولید سال جاری این شرکت به علت کمبود قطعات ۲۰۰ هزار دستگاه کمتر خواهد شد.

با وجود اختلالات پیش آمده این خودروساز همچنان هدف حاشیه سود برای کل سال را تغییر نداده و عملکرد مالی مثبتی را پیشبینی می کند. فروش سه ماهه سوم رنو ۱۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۹ میلیارد یورو (۱۰.۵ میلیارد دلار) رسید.

کمبود نیمه رساناهای ضروری برای تولید خودرو های جدید به خودروسازان در سرتاسر جهان صدمه زده و سبب تعطیلی کارخانه ها و به تاخیر افتادن عرضه مدل های جدید شده است. فروش خودرو در اروپا حتی کمتر از فروش سال ۲۰۲۰ خواهد بود که محدودیت های کرونایی مانع تحویل خودرو ها شده بود.

لوکا دی مئو، مدیرعامل رنو در ژوئیه ابراز خوشبینی کرده بود که از شدت بحران کمبود تراشه در نیمه دوم سال کاسته خواهد شد. اما رنو روز جمعه اعلام نمود تولید حدود ۱۱۰ هزار دستگاه خودرو در سه ماهه سوم از دست رفته و هدف تولید سه ماهه چهارم کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار رنو نشان داده است فروش جهانی این شرکت در ۹ ماه نخست سال جاری ۲.۶ درصد رشد کرد و به حدود دو میلیون دستگاه رسید. فروش خودروی برقی Zoe در این زمان به حدود ۴۷ هزار دستگاه در مقایسه با ۶۴ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرد.
1400/07/30
23:33:47
3.3 / 5
733
تگهای خبر: اختلال , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین