داغ ترینها: ....

مخالفت واشنگتن با درخواست چاینا تلکام برای ادامه فعالیت در آمریکا

مخالفت واشنگتن با درخواست چاینا تلکام برای ادامه فعالیت در آمریکا

کمیاب آنلاین: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) از یک دادگاه تجدیدنظر خواست درخواست شرکت چاینا تلکام برای ادامه فراهم کردن خدمات در آمریکا را رد کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا مجوز فعالیت چاینا تلکام را کنسل کرده است و این شرکت که بزرگترین شرکت مخابراتی چین است، ماه جاری در دادگاه منطقه کلمبیا خواهان تجدیدنظر در لغو مجوز فعالیتش در آمریکا شد.

وکلای وزارت دادگستری آمریکا و کمیسیون ارتباطات فدرال به دادگاه تجدیدنظر اعلام نمودند این شرکت احتمال به کرسی نشاندن ادعاهایش را ندارد. این شرکت به شواهد نپرداخته و در عوض مسئله را به رویه کمیسیون کشانده است.

چاینا تلکام امریکاس در ۲۶ اکتبر از طرف کمیسیون ارتباطات فدرال دستور یافت خدمات آمریکایی خودرا تا اوایل ژانویه به سبب نگرانیهای امنیت ملی متوقف نماید. کمیسیون ارتباطات فدرال مدعی است چاینا تلکام در معرض بهره برداری، نفوذ و کنترل دولت چین قرار دارد و احتمال بالایی وجود دارد که مجبور شود به درخواستهای دولت چین بدون درنوردیدن رویه حقوقی کافی تحت نظارت قضایی عمل کند.

چاینا تلکام که به مدت ۲۰ سال قبل اجازه داشت خدمات مخابراتی در آمریکا فراهم آورد، بیش از ۳۳۵ میلیون مشترک جهانی در سال ۲۰۱۹ داشت. این شرکت برای تاسیسات دولت چین در آمریکا هم خدمات فراهم می آورد.

کمیسیون ارتباطات فدرال در مارس اقدام برای لغو مجوز چاینا تلکام امریکاس، پسیفیک نت ورکس و زیرمجموعه اش ComNet برای فراهم کردن خدمات مخابراتی آمریکا را شروع کرد. این کمیسیون در ماه مه سال ۲۰۱۹ به اتفاق آرا به ممنوعیت حق فراهم کردن خدمات آمریکایی برای شرکت مخابراتی دولتی چاینا موبیل رای داد.

بر اساس گزارش رویترز، چاینا تلکام اعلام نمود تا چهارم دسامبر باید به مشتریانش درباره این تصمیم اعلام کند و بدون توقف موقتی اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال، مجبور خواهد شد کارهای مهم خودرا خاتمه دهد و کسب وکار، شهرت و روابط این شرکت خدشه جبران ناپذیری خواهد دید.

منبع:

1400/09/06
21:01:08
5.0 / 5
817
تگهای خبر: خدمات , شركت , مخابرات , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین