داغ ترینها: ....

سایتی که باید نمایشگاه مجازی کتاب باشد نه جلد کتاب!

سایتی که باید نمایشگاه مجازی کتاب باشد نه جلد کتاب!

به گزارش کمیاب آنلاین یک دیتاساینتیست که معتقد می باشد طراحی برخی قسمت های سایت نمایشگاه مجازی کتاب خیلی باعجله و فقط برای رفع تکلیف انجام شده است با انتقاداتی از پلت فرم این رویداد می گوید: این سایت مقرر است نمایشگاه مجازی کتاب باشد نه نمایشگاه مجازی جلد کتاب!


وحید باقی، دیتاساینتیست در گفت و گو با ایسنا درباب راهکارهایی برای بهبود وضعیت سایت دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، باتوجه به اختلالات و تجربیات مربوط به اولین دوره این رویداد، ضمن انجام بررسی هایی اظهار نمود: زمانی که نمایشگاه کتاب بصورت حضوری برگزار می شد، مخاطبان بوسیله گشتن در محوطه نمایشگاه یا پرس وجو از افراد مختلف و حتی بدون استفاده از نقشه راهنما می توانستند غرفه ناشر و کتاب های مورد نظر خودرا پیدا کنند ولی حالا که این رویداد بصورت مجازی برگزار می شود، نقشه راهنما اهمیت ویژه ای پیدا می کند.
او سپس اظهار داشت: بدین سبب مهم ترین قسمت وب سایت یک نمایشگاه کتاب، بخش جست وجوی آنست که قرار گرفتن آن در صفحه اول وب سایت هم بر همین موضوع تاکید می کند.
‏باقی در عین حال با اشاره به اینکه طراحی ظاهری وب سایت کاملا ساده و بدون هرگونه پیچیدگی ست، افزود: از این جهت نکته مثبتی برای آن شمرده می شود. اما سادگی بدون توجه به نکات زیبایی شناختی، ارزش کار را کم می کند. کاملا مشخص است که طراحی سایر قسمت های سایت خیلی باعجله و فقط برای رفع تکلیف انجام شده است که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
این تحلیل گر داده همین طور بیان کرد: ‏در بخش لیست ناشران، فقط نام انتشارات و شماره تماس آنها قرار گرفته است؛ اما شاید بهتر بود که لوگو ناشر نیز در این بخش قرار بگیرد، تا اگر شخصی یک انتشارات را از روی لوگو آن می شناسد، بسادگی بتواند آنرا پیدا کند.
‏وحید باقی همین طور درباب نحوه حضور ناشران در این رویداد مجازی اظهار نمود: در سایت صفحه ای اختصاصی برای ناشران وجود ندارد؛ فقط با جست وجوی نام ناشر، کتاب های آن ناشر نمایش داده می شود. چه بسا، بهتر بود در صفحه هر ناشر دسته بندی هایی نظیر کتاب های پرفروش، تازه ترین کتاب های ناشر و... در بخش جداگانه ای قرار می گرفت تا تجربه کاربری مطلوب تری را ارائه می کرد.
او اضافه کرد: ‏در صفحه مربوط به هر کتاب، خلاصه ای از کتاب و فایل PDF چند صفحه ابتدایی آن قرار داده شده که در نگاه اول نکته مثبتی است. اما زمانی که برخی از این فایل های PDF را بررسی می نماییم متوجه می شویم که خیلی از آنها فقط یک اسکن بی کیفیت دوسه صفحه اول کتاب هستند و حتی شامل لیست هم نمی شوند! در این فایل باید حتما لیست مطالب و چند صفحه از ابتدا و انتهای کتاب نیز قرار داده شود تا تصمیم گیری برای خرید را ساده تر کند. این سایت مقرر است نمایشگاه مجازی کتاب باشد نه نمایشگاه مجازی جلد کتاب!
باقی در آخر با ارائه پیشنهادی برای بهبود وضعیت سایت دومین نمایشگاه مجازی کتاب اظهار داشت: ‏علاوه بر این ها، در صفحه هر کتاب فقط شماره تلفن هر ناشر قرار داده شده است و اگر شخصی بخواهد سایر کتاب های این انتشارات را ببیند، باید بصورت دستی نام آنرا جست وجو کند. در صورتیکه بهتر بود در صفحه هر کتاب لینکی به سایر کتاب های ناشر نیز قرار داده می شد.
منبع:

1400/11/08
20:29:55
0.0 / 5
1577
تگهای خبر: اختلال , تلفن , زیبایی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین