داغ ترینها: ....

شرکت مادر فیسبوک منکر تهدید به خروج از اروپا شد

شرکت مادر فیسبوک منکر تهدید به خروج از اروپا شد

شرکت مِتا پلتفرمز گزارش بعضی رسانه ها که مدعی شده بودند این شرکت تهدید کرده است فیسبوک و اینستاگرام را از اروپا خارج می کند را تکذیب نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت مِتا پلتفرمز در یک پست بلاگ اعلام نمود مِتا به هیچ وجه تمایلی برای خروج از اروپا ندارد. پیش تر برخی از رسانه ها با انتشار گزارشهایی مدعی شده بودند این شرکت در بحبوحه ابهامات درباب اینکه آیا آمریکا و اتحادیه اروپا با جایگزین جدیدی برای توافقنامه حریم خصوصی ترانس آتلانتیک توافق خواهند کرد، تهدید کرده است که فیسبوک و اینستاگرام را از اروپا خارج می کند.

تهدیدی که مِتا انجام داد در قالب یک افشاگری در تازه ترین گزارش درآمدهای این شرکت بود که هفته گذشته منتشر گردید. این شرکت در سند مذکور اعلام نموده بود اگر آمریکا و اتحادیه اروپا موفق نشوند توافق انتقال داده جدیدی را امضا کنند و این شرکت نتواند به مکانیزمهای موجود دیگر متکی باشد، در این صورت قادر نخواهد بود شماری از با اهمیت ترین محصولات و خدماتش شامل فیسبوک و اینستاگرام را در اروپا عرضه نماید. این شرکت در گذشته هم تهدیدهای مشابهی را صادر کرده بود اما از فیسبوک و اینستاگرام نام نبرده بود.

در مرکز نگرانیهای مِتا از آینده اش در اروپا، توافقنامه بندر امن و سپر حریم خصوصی اتحادیه اروپا و ایالات متحده قرار دارند که هر دو در سال های اخیر با مخالفت دیوان دادگستری اروپا روبرو شده اند. این مخالفت نشات گرفته از نگرانیها درباره سرنوشت اطلاعات شهروندان اتحادیه اروپا که در سرورهای واقع در آمریکا ذخیره می شوند، بوده است. همانطور که مِتا اشاره نمود، این شرکت تنها کسب و کاری نیست که با ابهامات درباب توافق مقامات اروپایی و آمریکایی با یک توافق جایگزین درباب حریم خصوصی داده روبروست و حداقل ۷۰ شرکت دیگر نگرانیهای مشابه را ابراز کرده اند.

این شرکت آمریکایی اعلام نمود می خواهیم حقوق بنیادین کاربران اتحادیه اروپا حمایت شود و اینترنت همانطور که منظور شده مطابق با قوانین قابل اجرا فعالیت کند اما محدود به مرزهای ملی نباشد.

بر اساس گزارش انگجت، بنظر می رسد قانونگذاران اروپایی از چشم انداز خروج مِتا از بازار اتحادیه اروپا استقبال می کنند. برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه در واکنش به احتمال خروج فیسبوک و اینستاگرام از اروپا اظهار داشت: می توانم تایید کنم که زندگی بدون فیسبوک خیلی خوب است و می توانیم بدون فیسبوک خیلی خوب زندگی نماییم. غولهای دیجیتالی باید درک کنند که قاره اروپا ایستادگی خواهدنمود و حاکمیت خودرا اثبات می کند.
1400/11/21
23:29:55
0.0 / 5
943
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین