داغ ترینها: ....
كارشناس معاونت فناوری مركز ملی فضای مجازی:

حاصل استقرار نظام سلامت دیجیتال ارائه خدمات باکیفیت به مردم است

حاصل استقرار نظام سلامت دیجیتال ارائه خدمات باکیفیت به مردم است

به گزارش کمیاب آنلاین کارشناس معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: استقرار نظام سلامت دیجیتال کشور از عملکرد جزیره ای مراکز بهداشت و درمان جلوگیری می کند و خدمات عدالت محور و باکیفیت را در دسترس مردم قرار می دهد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، مهسا باغبان اورندی کارشناس فضای مجازی در مجموعه نشست های هفته حکمرانی فضای مجازی که به همت پژوهشگاه فضای مجازی از روز شنبه ۱۴ اسفندماه به مدت یک هفته درحال برگزاری است، به لزوم استفاده از فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی مانند هوش مصنوعی، کلان داده (BIG DATA) و اینترنت اشیا (IOT) پرداخت و مزایای آنرا شرح داد.
وی استفاده از فناوری برای ارائه خدمات سلامت و درمان به مردم یکی از نیازهای اساسی این حوزه عنوان نمود و اضافه کرد: کشورها با عنایت به محدودیت در منابع و افزایش انتظارات و تقاضا برای ارائه این خدمات برای تسهیل دسترسی به خدمات مقرون به صرفه سلامت محور چاره ای جز روی آوردن به سلامت دیجیتال ندارند.

کارشناس معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: جلساتی با حضور فعالان این حوزه برگزار شد که به نتایج خوبی رسیدیم. یکی از نتایج آن تدوین الزامات کلان نظام سلامت دیجیتال کشور در چارچوب الزامات بخش حاکمیت، ارائه دهندگان خدمات سلامت، ارائه دهندگان مجوز ارزیابی، ممیزی بخش آموزش و پژوهش و بخش زیرساخت فناوری است.
باغبان خاطرنشان کرد: مستقر شدن نظام سلامت دیجیتال مانند سایر خدمات مبتنی بر فناوری، با چالش هایی رو به رو است که کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست. برای رفع این چالش ها معاونت فنی مرکز ملی فضای مجازی با بررسی محدودیت های فعلی حوزه سلامت و مطالعه تطبیقی نظام سلامت دیجیتال کشورهایی که در این عرصه پیشرو هستند و کشورهایی که از جهاتی با ایران تشابه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد خصوصیت های این نظام و نحوه توسعه آنرا مورد بررسی قرار داده است.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجموعه نشست های هفته حکمرانی فضای مجازی، با محوریت حکمرانی در حوزه های مختلف، فناوری های حاکمیت گریز، فقه حکمرانی، مقابله با اخبار جعلی، جایگاه سکوهای اجتماعی دیجیتال در کشاورزی و نقش هوشمند سازی کشاورزی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تا ۱۸ اسفند به مدت یک هفته برگزار می گردد.


منبع:

1400/12/16
10:17:51
0.0 / 5
868
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین