داغ ترینها: ....

طرح سازمان فضایی برای شناسایی و ارزیابی محصولات و خدمات فضاپایه

طرح سازمان فضایی برای شناسایی و ارزیابی محصولات و خدمات فضاپایه

فراخوان سازمان فضایی ایران جهت حمایت و زمینه­ سازی استفاده حداکثری از محصولات و خدمات در رابطه با حوزه فضایی منتشر گردید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان فضایی ایران جهت حمایت و زمینه­ سازی استفاده حداکثری از محصولات و خدمات در رابطه با حوزه فضایی، مبادرت به شناسایی، ارزیابی، بسترسازی جهت ارتقاء و نیز معرفی محصولات و خدمات فضاپایه می کند.
متقاضیان می توانند به زیرپورتال اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه مراجعه و اطلاعات در رابطه با محصولات و خدمات خودرا ثبت کنند.
بنا بر اعلام سازمان فضایی ایران، بررسی و یا آزمون محصولات/خدمات تایید شده در آزمایشگاه های ذیصلاح داخلی و خارجی با بهره گیری از ظرفیت های همکاری سازمان فضایی با سایر نهادها (در صورت امکان) صورت می گیرد.
برمبنای مشخصات و وضعیت هر کدام از محصولات/خدمات ارائه شده عدم تایید محصول/خدمات متصور است که در این صورت صاحب محصول/خدمات حداقل بعد از ۶ ماه و انجام اصلاحات مورد نیاز می­ تواند باردیگر نسبت به معرفی آن به سازمان و پیموده شدن پروسه مربوطه اقدام نماید.
همین طور در صورت تایید محصول/خدمات توسط تیم فنی و دارا بودن گواهی آزمون از آزمایشگاه های داخلی، امکان استفاده از ظرفیت نهادهای ذیربط و همین طور امکان ارسال این محصول به خارج از کشور برای گرفتن تاییدیه از مراکز آزمون بین ­المللی وجود دارد.
به نقل از سازمان فضایی ایران، در این میان امکان تایید محصول/خدمات توسط تیم فنی و دارا بودن گواهی آزمون از آزمایشگاه های ملی و بین ­المللی نیز وجود دارد که در این صورت، محصول/خدمات شناسایی شده در فهرست مورد تایید سازمان فضایی ایران برای بهره برداری متولیان، مجریان و پیمانکاران قرار خواهند گرفت.
"ایجاد پایگاه داده از محصولات و خدمات مورد تائید و در دسترس قراردادن لیست و مشخصات موارد تایید شده برای متولیان، مجریان و پیمانکاران حوزه فضایی" و همین طور "اخذ مصوبه از شورای عالی فضایی در خصوص لزوم استفاده از موارد تایید شده داخلی در ساخت محصولات و یا بهره برداری از خدمات فضاپایه"
از دیگر اقدامات حمایتی در طرح شناسایی، ارزیابی و معرفی محصولات و خدمات فضاپایه از طرف سازمان فضایی ایران خواهد بود.1401/01/24
19:23:58
2.5 / 5
636
تگهای خبر: خدمات , كسب و كار , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین