داغ ترینها: ....

خطر هك گوشی را جدی بگیرید

خطر هك گوشی را جدی بگیرید

به گزارش كمیاب آنلاین خیلی از تحلیل گران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه خطر نفوذ هكرها به گوشیهای هوشمند در سال ۲۰۲۰ بسیار بالاتر از سال های قبل خواهد بود.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، طبق گزارش وب سایت economictimes، در سال های اخیر كه نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به گوشیهای هوشمند و دستگاههای الكترونیكی افزایش قابل توجهی یافته است، خیلی از كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری در تلاشند با تحقیقات جدید خود به بررسی صدمه پذیری ها و ریسك های گوناگونی كه در فضای مجازی به وجود می آید، كاربران و شركت های توسعه دهنده نرم افزار و سخت افزارهای مختلف را آگاه كرده و به آنها در صورت وجود خطرات و تهدیدات جدی اخطار دهند.
كارشناسان و متخصصان امنیتی اخیرا با انتشار گزارشی اخطار داده اند كه خطر نفوذ هكرها به گوشیهای هوشمند و سایر دستگاههای الكترونیكی امسال میلادی بسیار بالاتر از سال های قبل خواهد بود.
آنها علت آنرا توسعه اینترنت اشیا (IoT) و گجت های هوشمند خانگی و شخصی كه قابلیت اتصال به شبكه جهانی اینترنت را دارند، معرفی كرده اند.
طبق این گزارش، تعداد نفوذ هكرها و مجرمان سایبری و همینطور افشای اطلاعاتی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال پیش از آن، ۲۰۱۸ میلادی، ۵۴ درصد افزایش پیدا كرده است. به همین ترتیب پیشبینی می شود كه رشد و افزایش قابل توجهی در سال ۲۰۲۰ میلادی از لحاظ نفوذهای سایبری اتفاق بیفتد كه بیشتر آنها توسعه و گسترش بدافزارهای موبایلی و تروجان های بانكی خواهند بود.
آنها همینطور توسعه نسل پنجم شبكه اینترنت همراه ۵G را از دیگر علل رشد حملات بدافزاری و سایبری در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام نموده اند.
با عنایت به روند صعودی حملات سایبری و بدافزاری در جهان، خیلی از كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه خیلی از شركت های كوچك و بزرگ در جهان قادر نیستند حملات سایبری و بدافزاری و نفوذ هكرها را زودتر از وقوع تشخیص داده و پیشبینی كنند؛ بدین ترتیب از بروز صدمه های سایبری و اینترنتی كه به سرقت حجم زیادی از اطلاعات شخصی و خصوصی كاربران منجر می شود، جلوگیری به عمل آورند.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) قطعا یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شركت های مختلف كشورهای جهان برجای گذاشته است.1398/11/11
00:17:47
5.0 / 5
4668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین