داغ ترینها: ....

70 روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات پیوستند

70 روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات پیوستند

کمیاب آنلاین: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  در هفته پایانی اردیبهشت ماه، 70 روستا با بیش از 17 هزار نفر جمعیت به شبکه ملی اطلاعات پیوستند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام نوشت: در هفته پایانی اردیبهشت ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند که در مجموع آنها ۴۹۶۶ خانوار با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند. باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا اختتام امسال عمل نماییم. کار سختی است و نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم.


زارع پور سال قبل با اعلان اینکه هم حالا ۷۵۰۰ روستا در کشور به ارتباطات کامل دسترسی ندارند، گفته بود: ۴۵۰۰ روستای کشور نیز هیچ نوع دسترسی ندارند و حتی از شبکه برق و جاده نیز برخوردار نیستند، بنا بر این ارتباط آنها با این جانب بوسیله پیامک باید صورت بگیرد. در بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ این مساله مطرح شده که وزارت نیرو اولویت را برای برق رسانی به این روستاها بگذارد و دسترسی ویژه برای آنتن های BTS برقرار شود. مسیر سختی در پیش داریم و برنامه مان این است که چهار برابر گذشته با سرعت این توسعه را جلو ببریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور مدتی پیش با اعلان اینکه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات باید برای تسهیل زندگی مردم، حکمرانی مبتنی بر داده و توسعه اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشته بود: در صورتیکه دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات اعلام نموده حدود ۶۰ درصد از مردم دنیا به ارتباطات دسترسی دارند، در ایران حتی روستاهای ما هم اینترنت دارند و الان، ۸۶ درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و پیش بینی ما این است که در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ کل روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.
منبع:

1401/03/10
21:23:52
2.5 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین