داغ ترینها: ....

محصولات فناورانه ایران در راه روسیه

محصولات فناورانه ایران در راه روسیه

کمیاب آنلاین: با توسعه همکاری ها و تبادل تجربیات شرکت های ایرانی و روسی فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت های بزرگ حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ایرانی، محصولات دانش بنیان صنایع مخابراتی، دیجیتال و نرم افزار خودرا به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - ویدیویی با عنوان ورود محصولات و خدمات فناورانه ایران در راه بازارهای جهانی در اینستاگرام منتشر نمود. در این ویدیو محمدامین آقامیری -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات- بیان کرده است: حوزه صادرات بخصوص در زمینه آی سی تی یکی از فرصت های بی نظیری است که جمهوری اسلامی ایران دارد. ما مجموعه توانمند بسیاری خوبی در کشور داریم، مجموعه دانش بنیان و شرکت های قوی که محصولات و خدمات خوبی ارائه می دهند.
محمد خوانساری -رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- هم اظهار کرده از مهم ترین اقداماتی که در برنامه قرار دادیم و در سالهای قبل حداقل در وزارت ارتباطات سابقه ای ندارد این است که برای شرکت های فعالی که در ایران به بلوغی در بازار خدمات فناوری رسیده اند، در بازار روسیه بازارسازی نماییم.
روسیه مقصد محصولات دانش بنیان ایرانی در زمینه آی سی تی
همین طور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که ۳۶ شرکت بزرگ ایرانی و روسی که در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات فعال می باشند، با برگزاری چند دور نشست بی واسطه در مسکو، راه های توسعه همکاری ها و تبادل تجربیات در حوزه «آی سی تی» را بررسی کردند. شرکت های بزرگ حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ایرانی، محصولات دانش بنیان صنایع مخابراتی، دیجیتال و نرم افزار خودرا به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.
در مذاکرات رو در رو بین شرکت های دو کشور، چندین سند همکاری در حوزه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به روسیه، همچون در حوزه صنایع مخابراتی، نرم افزار، سخت افزار و دیجیتالی به امضا رسید، تا بعد از خروج شرکت های غربی از روسیه، از این پس محصولات با کیفیت ایرانی جای نمونه های اروپایی و آمریکایی را در بازار روسیه پر کنند.
ویچسلاو گرکوف، مدیر فناوری شرکت روس سورستال روسیه بعد از امضای تفاهم نامه با شرکت متناظر ایرانی اظهار داشت: ایران در زمینه فناوری مخابراتی سرآمد است و ما با انعقاد قرارداد بلندمدت، همکاری دوجانبه را توسعه خواهیم داد.
واسیلی بوژا، نماینده هلدینگ ارتباطات، هوش مصنوعی و نرم افراری روس دیتا نیز اظهار داشت: تبادل تجربه بین ایران و روسیه برای ما جذاب و باارزش است و با تفاهم های انجام شده، به زودی در زمینه های مختلف همکاریهای خودرا تقویت می نماییم.
آندرِی یاکیموف، معاون همکاریهای شرکت ارتیاطات بین الملل مسکو نیز اظهار داشت: در نشست های دوجانبه با شرکت های دانش بنیان ایرانی، تا حالا سه سند همکاری امضا شده و سند دیگری نیز در آستانه نهایی شدن است.
محمدامین آقامیری، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز با اشاره به توانمندی شرکت های دانش بنیان ایرانی در زمینه آی سی تی اظهار داشت: مجموعه شرکت های ایرانی که برای انعقاد اسناد همکاری با شرکت های روسی به مسکو آمده اند، دانش و توانمندی روز دنیا را در اختیار دارند و محصولات این شرکتها در عرصه بین المللی قابل رقابت است.
زارع پور امروز، پنج شنبه برای رایزنی و مذاکره با وزیر ارتباطات، مخابرات و دیجیتال روسیه به مسکو سفر کرده است. امضاء اسناد همکاری بین دو وزارتخانه و بررسی راه های توسعه و تعمیق همکاریهای دو کشور در زمینه فناوری ارتباطات، خصوصاً در وضعیت جدید بین المللی، محور گفت وگوهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روسیه خواهد بود.
منبع:

1401/04/31
14:26:54
2.5 / 5
704
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین