داغ ترینها: ....

آموزش های شبیه سازی شده برای بهبود رانندگی مبتلایان اوتیسم

آموزش های شبیه سازی شده برای بهبود رانندگی مبتلایان اوتیسم

به گزارش کمیاب آنلاین، پژوهشگران دانشگاه میشیگان با عرضه برنامه های آموزشی شبیه سازی شده رانندگی قصد دارند توانایی رانندگی را در افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم بهبود بخشند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از آسوشیتدپرس، پژوهشگران دانشگاه میشیگان با تحقیق در رابطه با این که مبتلایان به اختلال طیف اوتیسم چگونه می توانند خطرات جاده را تشخیص دهند، قصد دارند به رانندگان جوان برای بهبود مهارت رانندگی کمک کنند.
این تلاش دومین مرحله از یک پروژه تأمین مالی شده توسط شرکت «فورد موتور» است که دانشگاه «آن آربور» و با همکاری یک مدرسه (آموزشگاه) رانندگی اجرا می کند.
پژوهشگران در مرحله اول این کار تحقیقی دریافتند که کارآموزان مبتلا به اوتیسم در جریان رانندگی های شبیه سازی شده، خطرات کمتری را شناسایی نمودند اما به قول «الیز هاجز» پژوهشگر ارشد این پروژه، برخی اقدامات دیگر در پشت فرمان نتیجه دلخواه را حاصل کرد.
وی که استادیار بخش روانشناسی عصبی دانشگاه میشیگان است، می گوید: افرادی که تحت آموزش قرار گرفتند در مورد دو سوم از خطرات رانندگی شبیه سازی شده، بهبود نشان دادند.
هدف این پروژه ایجاد فرصتی برای افراد با اختلال طیف اوتیسم است تا بتوانند مهارت های رانندگی خویش را بهبود بخشند.
هاجز ابراز امیدواری کرد که در فاز دوم این تحقیقات، درس های رانندگی شخصی سازی شده نتیجه بدهد.
«دبی میلوسکی» مادر یکی از افراد مبتلا به اوتیسم شرکت کننده در این دوره آموزش تحقیقی می گوید که چنین برنامه هایی در هر صورت به مبتلایان اختلال طیف اوتیسم کمک می نماید تا بر تردیدهای خودشان غلبه کنند. باید به این افراد بقبولانیم که قادر به انجام هر کاری هستند.
هاجز هم امیدوار است که برنامه های مشابهی در جاهای دیگر هم اجرا شود. فاز دوم این برنامه تا یکی دو ماه دیگر شروع خواهد شد.


منبع:

1401/06/05
21:46:42
0.0 / 5
567
تگهای خبر: آموزش , اجرا , اختلال , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین