داغ ترینها: ....

تولید نخستین مودم های 5G در کشور

تولید نخستین مودم های 5G در کشور

کمیاب آنلاین: مدیر ارزیابی طرح ­های صندوق صنایع پیشرفته از حمایت این صندوق از طراحی و تولید مودم های 5G آگاهی داد.


ناصر بیاری در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه تکنولوژی ۵G به عنوان پنجمین نسل از شبکه همراه پس از نسل چهارم درحال جایگزین شدن است، اظهار داشت: از قابلیت های این فناوری، ۱۰۰ برابر شدن ظرفیت ترافیکی، افزایش ۲۰ برابری سرعت کاربر و کاهش چشم گیر تاخیر شبکه به یک دهم تکنولوژی LTE است. همین طور هوشمندسازی صنایع و IOT، از مهم ترین کاربردهایی است که بر بستر این فناوری قابل تحقق خواهد بود.
بگفته مدیر ارزیابی طرح­ ها در افق ۱۴۰۴ پیش بینی شده ۱۰درصد کاربران موبایل به اینترنت پرسرعت مجهز خواهند شد؛ بدین سبب اپراتورهای تلفن همراه مبادرت به راه­ اندازی سایت­ های مختلفی در سراسر کشور کرده ­اند و درحال گذار از نسل چهارم به نسل پنجم هستند.
وی با اعلان اینکه وجود تحریم‎ ها فرصتی به وجود آورده که با رویکرد استفاده از ظرفیت شرکت ­های داخلی نسبت به توسعه این فناوری اقدام گردد، اشاره کرد: صندوق صحا، باتوجه به نیاز کشور به افزایش پهنای باند اینترنت برای کاربران داخلی و همین طور با هدف قطع وابستگی به شرکت های خارجی و جلوگیری از خروج ارز، از شرکت دانش بنیان داخلی فعال و پیشرو در حوزه طراحی و تولید مودم های ۵G حمایت کرده است.
بگفته مدیر ارزیابی طرح­های صحا، این مودم برای نخستین بار در کشور با تسهیلات حمایتی صندوق صحا با نرخ ترجیحی تولید می شود. نرخ ترجیحی یعنی سود تسهیلات بین ۵ تا ۱۵ درصد و به عبارت دقیق تر حداکثر سه درصد کمتر از مصوبه شورای اعتبار (یعنی ۱۸ درصد) است.
وی با اعلان اینکه این شرکت با حمایت صندوق صحا توانسته است نخستین قراداد طراحی و تولید مودم های 5G را با یکی از اپراتورهای تلفن همراه اجرا کند، اظهار داشت: با پشتیبانی از طراحی و ساخت مودم ۵G گام موثری در راه رسیدن به تکنولوژیهای جدید حوزه ict برداشته می شود. بطور کلی حمایت های مالی دولت از این دست شرکتها و پروژه ها سبب زمینه را برای بسط تکنولوژی های به روز دنیا در داخل کشور با بهره گیری از دانش و فناوری بومی فراهم می­ آورد که می ­تواند عامل مهمی در کاهش واردات باشد.1401/06/06
23:31:27
0.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین