داغ ترینها: ....
در حاشیه جلسه دولت

فراهم شدن زارع پور: امکان دسترسی به سایت های تحریمی با حداکثر سرعت

فراهم شدن زارع پور: امکان دسترسی به سایت های تحریمی با حداکثر سرعت

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امکان دسترسی به سایت های تحریمی با حداکثر سرعت فراهم گشته است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: پیش از این وعده داده بودیم تا مشکل برنامه نویسان و افرادی که دسترسی به سایت های تحریم شده را ندارند و این سایت ها توسط غرب فیلتر شده، رفع گردد که این وعده محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر از چند ده هزار سایت و سرویس اطلاع رسانی برای مردم کشور تحریم شده است، اظهارکرد: خیلی از این ابزارها و سرویس ها مورد نیاز برنامه نویسان، محققان و دانش پژوهان است و در شرایط فعلی، دسترسی با ابزارهای فیلتر شکن صورت می گیرد که هم امنیت آنها را به خطر انداخته و هم سرعت استفاده را کند می کند. از امروز با کمک بخش خصوصی و نخبگان، سرویسی به راه افتاده است که امکان دسترسی به تمام سایت های تحریمی را با حداکثر سرعت فراهم خواهد نمود.

زارع پور افزود: این امکانات در سایتی به آدرس ۴۰۳.online در دسترس قرار گرفته است و برای ۲۰۰ سرویس پرکاربرد امکان دسترسی فراهم گشته است. ما دیگر نیازی به فیلترشکن نداریم روز به روز به کیفیت این سرویس افزوده خواهد شد.

وزیر دولت سیزدهم با تکیه بر توسعه پیام رسان های داخلی اظهار داشت: مسائل در ارتباط با سخت افرازهای لازم و پهنای باند را برای پیام رسان های داخلی فراهم کردیم. این پیام رسان ها امکانات خیلی خوبی داشته و می توانند نیاز میلیونها نفر در روز را برآورده کنند. این پیام رسان ها امکان فعالیت برای افراد خارجی را هم دارند و با شماره های خارجی هم امکان استفاده از آنها فراهم گشته است. من خودم با پلت فرم های داخلی، تماس باکیفیت تصویری با خارج کشور گرفته ام.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعت در رابطه با بهبود شبکه فیبر نوری برای اینترنت در کشور اظهارکرد: بر مبنای هدفگذاری انجام شده تا پایان دولت، ۸۰ درصد خانواده ها در محدوده پوشش فیبر نوری قرار خواهند داشت. این پوشش به این معنا است که با درخواست آنها ظرف یک ماه اپراتور زیرساخت لازم را جهت استفاده خانواده از فیبر نوری فراهم خواهد نمود.

زارع پور خاطرنشان کرد: منابع لازم برای این هدف پیشبینی و در ۱۰ استان توسعه فیبر نوری شروع شده است و برای سایر استان ها در حال انجام می باشد. همینطور حدود ۵/ ۲ میلیون پوشش برای فیبر نوری انجام شده و برنامه ریزی وزارت خانه بگونه ای است که سال آینده بتوانیم حداقل آنرا به ۱۰ میلیون برسانیم. تا پایان دولت سیزدهم هم امیدواریم وعده پوشش ۲۰ میلیون فیبرنوری را محقق نماییم.
منبع:

1401/11/20
13:16:16
0.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین