داغ ترینها: ....

عصبانیت گوگل از زرنگ بازی مایکروسافت

عصبانیت گوگل از زرنگ بازی مایکروسافت

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، واحد گوگل کلود شرکت آلفابت، مایکروسافت را به استفاده از شیوه های ضد انحصارطلبی در فضای خدمات ابری متهم کرد و از قراردادهای قریب الوقوع این شرکت با فروشندگان ابری اروپایی انتقاد نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در اولین اظهارات عمومی گوگل کلود در رابطه با مایکروسافت و قراردادهای این شرکت با فروشندگان خدمات ابری کوچکتر اروپایی، آمیت زاوری، نایب رییس گوگل کلود، به رویترز اظهار داشت: این شرکت، این مطلب را با آژانس های ضد انحصارطلبی در میان گذاشته و از رگولاتورهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا خواسته است، نگاه دقیق تری بیاندازند.

مایکروسافت در پاسخ به رویترز، به پست وبلاگ ماه مه سال قبل اشاره نمود که در آن، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفته بود در خدمات ابری، این شرکت در موقعیت شماره دو قرار دارد و از درآمدهای خدمات ابری جهانی، بیشتر از ۲۰ درصد سهم دارد.

سخنگوی مایکروسافت به رویترز اظهار داشت: ما نسبت به جامعه ابری اروپا و موفقیت آنها، متعهد هستیم.

در کسب و کار رایانش ابری، رقابت فشرده ای بین مایکروسافت و گوگل وجود دارد و گوگل در این فضا، از آمازون و مایکروسافت، عقب افتاده است.

یک منبع مطلع هفته جاری به رویترز اظهار داشت: مایکروسافت در قراردادی با رقیبان کوچک تر، پیشنهاد کرده است شیوه های رایانش ابری خویش را تغییر دهد و در عوض، این شرکتها شکایتهای ضد انحصارطلبی خویش را معلق کنند.

چنین توافقی، به تحقیقات اتحادیه اروپا از مایکروسافت خاتمه می دهد.

زاوری در مصاحبه با رویترز گفته است مایکروسافت بطور قطع وضعیت ضد رقابتی در فضای رایانش ابری دارد. این شرکت از نفوذ خود در کسب و کارهای جاری و همینطور آفیس ۳۶۵ و ویندوز بهره برده تا آزور و سایر خدمات ابری را به یکدیگر پیوند دهد و داشتن انتخاب را برای مشتریان، دشوارتر می کند. وقتی با مشتریانمان صحبت می نماییم، آنها خیلی از این شیوه های باندلینگ (عرضه محصولات با یکدیگر) و محدودیت های مجوزدهی را می بینند که انتخاب سایر خدمات دهندگان را برای آنها دشوار می کند.

وی تصریح کرد: قراردادهای تکی با فروشندگان ابری اروپایی کوچک تر، تنها به نفع مایکروسافت خواهد بود و توافق های مذکور را برای حل نگرانی های گسترده نسبت به شرایط مجوزدهی این شرکت کافی ندانست.

بر اساس گزارش رویترز، این مدیر گوگلی این مورد که مساله مذکور، فقط اختلاف بین گوگل و مایکروسافت است را رد کرد و اظهار داشت: مساله در رابطه با گوگل نیست. می خواهم کاملا صریح باشم. این مساله در ارتباط با ابری است و این وعده که رایانش ابری، یک راه باز و منعطف جهت استفاده از نرم افزارهای یک شرکت است و مشتریان انتخابهای بیشتری دارند تا بتوانند نرم افزارشان را هر جایی که برای آنها راحت باشند، استفاده نمایند.

منبع:

1402/01/12
19:05:43
0.0 / 5
469
تگهای خبر: آمازون , بازی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین