داغ ترینها: ....

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

کمیاب آنلاین: طبق تازه ترین آمار منتشره در وب سایت اسپیدتست، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران در ماه مارس سال 2023، 11.57 مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت 1.97 مگابیت بر ثانیه و تأخیر 30 میلی ثانیه است که رتبه ایران را به 146 از میان 180 کشور رسانده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی محسوب می شود. وب سایت Speedtest یکی از سایتهایی است که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در وب سایت اسپیدتست، تا ماه مارس۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۱.۵۴ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۴۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود ۷۹.۰۰ مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۴.۹۲ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه است.این درحالی است که در ماه فوریه ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۹.۷۷ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۱۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۸.۶۲مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۴.۳۹ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه مارس ۲۰۲۳ به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۷۸.۲۵)، قطر (۱۷۴.۵۶)، نروژ (۱۴۳.۵۵)، کویت (۱۳۵.۶۳) و دانمارک (۱۲۹.۹۵) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور (۲۳۵.۴۰) امارات متحده عربی (۲۲۱.۸۷)، شیلی (۲۲۰.۳۹)، چین (۲۱۶.۸۳)، دانمارک (۲۰۳.۷۸) متعلق می باشد.

بر اساس اطلاعات این وب سایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۶.۳۳ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۹۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۶۱ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.این در حالی است که در ماه فوریه ۲۰۲۳ میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۰۳مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۵۰مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۶۱ از میان ۱۳۷ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از بوتسوانا (یک کشور در آفریقا) و مراکش سریع تر و از برزیل و توگو (یک کشور در آفریقای غربی) کندتر است.در حوزه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۵۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۶ از میان ۱۸۰ کشور می رساند.

این درحالی است که در ماه فوریه ۲۰۲۳، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران ۱۱.۲۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت ۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران به ۱۴۷ از میان ۱۸۰ کشور رسانده بود. بر طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از سورینام و وانواتو(یک کشور در اقیانوسیه) سریع تر و از سیر الئون (یک کشور در آفریقای غربی) و تانزانیا کندتر است.1402/01/30
09:01:05
0.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین