داغ ترینها: ....
روایت اقتصاد ایران در ۱۹ اردیبهشت

بازار خودرو آرام گرفت

بازار خودرو آرام گرفت

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: با ادامه کاهش قیمت خودرو در بازار بنظر می رسد روند حزکتی آن طی هفته ها و ماه های اخیر معکوس شده و بگفته فعالان و کارشناسان خودرویی، این بازار به آرامش رسیده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بازار خودرو بگفته فعالان و کارشناسان، به آرامش نسبی رسیده و قیمت خودرو مجدادا با کاهش نسبت به هفته های گذشته روبه رو شده است.

در این شرایط، سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران معتقد می باشد که علت این روند کاهشی، افزایش عرضه خودرو نسبت به تقاضاست چونکه بگفته او، سطح معاملات حدودا به صفر رسیده است. فروشنده در بازار بسیار، اما خریدار مراجعه نمی کند و بازار بدون مشتری پیش می رود. روند کاهش نرخها همچنان ادامه دارد و ۱۰ الی ۱۶ درصد کاهش قیمت در بیشتر محصولات داخلی و مونتاژی محسوس است.

پرخبر روز: خودرو

خودرو و بازار آن امروز ساعات پرخبری را سپری کردند چونکه نه فقط کاهش قیمت انواع خودرو های داخلی و مونتاژی انتشار یافته بود. بلکه امروز وزارت صمت از شورای رقابت خواست که قیمت های اعلامی خودرو های مونتاژی را که یکشنبه گذشته ۱۷ درصد زیاد کردند، بیشتر و دقیق تر بررسی نمایند. در یکی از بندهای این نامه آمده بود که لازم است تا قیمت کلیه خودرو های مونتاژی همراه با فیچرهای خاص هر محصول برای هر تیپ محصول بطور مجزا تعیین شود.

دیگر خبر خودرویی مربوط به ثبت نام خودرو بود که برخی متقاضیان اعلام نموده بودند، با وجود ویرایش درخواست خود و تغییر اولویت شان به سال ۱۴۰۲، امروز شاهد بازگشت این اولویت به سال ۱۴۰۳ و اعلام پیام هایی مانند "عدم تخصیص" بودند.

البته مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه اختصاص خودرو علت آنرا اینطور توضیح داده بود که برخی گزینه لغو سفارش قبلی را انتخاب نموده اما خودروی جدید انتخاب نکرده اند که این مساله به منزله انصراف بوده و از طرح در حقیقت انصراف داده اند. برخی دیگر نیز همان اولویت سال آینده بازگشته اند، اکثراً تنها یک اولویت انتخاب نموده اند. بدین سبب برای این یک یا دو خودو، امکان تحویل امسال وجود نداشته و اولویت قبلی مدنظر قرار گرفته شده تا حقوق و نوبتشان از بین نرود.

خبر روز: بسته اقتصادی دولت برای مهار تورم

یکی از خبرهای پربازدید امروز، تصمیمی بود که وزیر اقتصاد آنرا اعلام نمود. خاندوزی از تدوین بسته ای مهار تورم و رشد تولید، کاهش بدهی های دولت، انضباط مالی، مدیریت شوک های ارزی و... آگاهی داد که در جلسه امروز شورای اقتصاد مقرر است تکمیل شود. بگفته او برنامه کاهش بدهی های دولت، انضباط مالی و توقف بدهی های جدید و تعیین تکلیف بدهی های قدیم، کاهش ناترازی های ارزی و برنامه های تحریک رشد اقتصادی و هدایت اعتبارات را هم در این بسته پیش بینی شده است.

پاسخ روز: اینترنت ماهواره ای سرعت فیبر نوری را ندارد

یکی از شهروندان امروز در یکی از رسانه های اجتماعی از وزیر ارتباطات پرسیده بود که امروز تمام دنیا درحال پیشبرد منظومه های ماهواره ای هستند، در چنین شرایطی چه نیازی به پروژه فیبر نوری است؟ زارع پور در پاسخ به او نوشته بود که اینترنت ماهواره ای نمی تواند سرعت و کیفیت ارتباط مبتنی بر فیبر نوری را فراهم آورد، برای همین همه کشورهای پیشرفته با شتاب درحال اتصال ساختمان هایشان با فیبر نوری هستند.

منبع:

1402/02/20
08:29:39
5.0 / 5
397
تگهای خبر: اینترنت , بازار , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین