داغ ترینها: ....
ابزار جدید به جستجوی تصویری گوگل اضافه می شود

چطور گول تصاویر هوش مصنوعی را نخوریم؟

چطور گول تصاویر هوش مصنوعی را نخوریم؟

کمیاب آنلاین: گوگل بمنظور کاهش انتشار اطلاعات نادرست، خصوصاً حالا که ابزارهای هوش مصنوعی ساخت تصاویر جعلی واقعی نما را راحت کرده اند، دو ابزار جدید به جستجوی تصویر خود اضافه می کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اولین خاصیت جدیدی که از طرف گوگل عرضه می شود، "درباره این تصویر" (About this image) نام دارد که توضیح بیشتری مانند زمانی که یک تصویر یا تصاویر مشابه برای نخستین بار توسط گوگل ایندکس شده اند، اولین جایی که برای نخستین بار در اینترنت ظاهر شدند و جای دیگری که بصورت آنلاین نمایش داده شدند را اضافه می کند. هدف از عرضه این ویژگی، این است که به کاربران کمک گردد منبع اصلی تصویر را مشخص کنند و با هرگونه شواهد رد کردنی که ممکنست توسط سازمان های خبری ارائه شده باشد، تصویر را مورد بررسی قرار دهند.

گوگل هر تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را که توسط ابزارهایش به وجود آمده است، علامت گذاری می کند و با پلت فرم ها و خدمات دیگر همکاری خواهدنمود تا مطمئن شود که همان نشانه گذاری را به فایل هایی که منتشر می کنند، اضافه می کنند. میدجورنی و شاتراستاک، همچون ناشرانی هستند که با گوگل همراهی می کنند و هدف این است که اطمینان حاصل شود همه محتوای هوش مصنوعی که در نتایج جستجو ظاهر می شوند، نشانه گذاری شده اند.

منشأ تصاویر آنلاین، مسئله ای است که در دوران هوش مصنوعی، اهمیت رو به رشدی پیدا کرده است و چندین استارتاپ مشغول تولید ابزارهای تایید و احراز هویت هستند. به عنوان مثال، شرکت تروپیک (Truepic Inc) که تحت حمایت مایکروسافت قرار دارد، سیستم هایی را عرضه می کند که تضمین می کنند تصویر از زمان ثبت تا انتشار، دستکاری نشده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، خاصیت های جدید گوگل که به تدریج در سال میلادی جاری عرضه می شوند، از فناوری نسبتا پایین تری برخوردار می باشند، اما ممکنست با پشتیبانی کافی صنعت، اثرگذاری مثبت بیشتری داشته باشند.
1402/02/26
15:13:22
0.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین