داغ ترینها: ....

چه تعداد وب سایت در اینترنت وجود دارد؟

چه تعداد وب سایت در اینترنت وجود دارد؟

کمیاب آنلاین: اینترنت یک دنیای مجازی دائما درحال توسعه است و هر ثانیه ای که می گذرد، میلیونها کاربر در سراسر جهان به تعامل، اشتراک گذاری و تولید محتوا در یک شمار متحیرکننده از وب سایت ها مشغول هستند اما آیا تا حالا به این فکر کرده اید که چه تعداد وب سایت وجود دارد؟به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اینترنت از دوران آرپانت و اولین وب سایتی که بوجود آمد، راه طولانی را پیموده است. امروزه، برای همه چیز از ارتباط و سرگرمی تا آموزش و تجارت، به اینترنت وابسته هستیم. این میل سیری ناپذیر برای اتصال، موجب رشد انفجاری تعداد وب سایت ها در سراسر جهان شده است.

وب سایت چیست؟

وب سایت، مجموعه ای از صفحات وب مرتبط، محتوای مولتی مدیا و دارایی های دیجیتالی است که روی یک سرور وب میزبانی شده و بوسیله اینترنت قابل دسترسی هستند. وب سایت، مثل یک کتاب مجازی می ماند و هر صفحه وب، یک صفحه جداگانه در این کتاب است.

وب سایت ها، آدرس منحصری به نام URLs دارند که به کاربران کمک می نماید آنها را پیدا کرده و از آنها بازدید نمایند. این وب سایت ها اغلب هدف خاصی مانند نشر اطلاعات و سرگرمی را فراهم نموده یا پلتفرمی برای اطلاعات هستند و می توانند با بهره گیری از فناوری های وب مختلف، ایجاد شوند.

وب سایت های فعال در مقابل وب سایت های غیرفعال

تفاوت بین وب سایت های فعال و غیرفعال، درک واضح تری از اندازه و گستره واقعی فضای آنلاین فراهم می آورد. بنابراین، هنگامی که می خواهید ببینید اینترنت تا چه اندازه بزرگ است، تعداد وب سایت های غیرفعال را هم باید در نظر بگیرید.

وب سایت های فعال، وب سایت هایی هستند که بطور مرتب توسط صاحبان یا مدیران خود به روز و نگهداری می شوند. وب سایت ها می توانند وبلاگ، سایت های خبری، فروشگاه های آنلاین، پلت فرم های شبکه اجتماعی، منابع آموزشی و غیره باشند. وب سایت های فعال اغلب تعامل همیشگی کاربر، مانند بازدیدها، کلیک ها، نظرات و اشتراک گذاری ها را مشاهده می کنند. همین طور به سبب محتوای به روز، سئوی بهتر و فعالیت منظم کاربر، در نتایج موتورهای جستجو اغلب رتبه بالاتری کسب می کنند.

وب سایت های غیرفعال، وب سایت هایی هستند که برای مدت طولانی بروزرسانی یا نگهداری نشده اند. این وب سایت ها ممکنست محتوای قدیمی یا نامربوط، لینک های خراب یا تعامل محدود با کاربر داشته باشند.

در برخی از موارد، مالک وب سایت، ممکنست وب سایت را رها کرده باشد یا ثبت دامنه ممکنست منقضی شده باشد که در این صورت نمی توان به وب سایت دسترسی پیدا کرد. وب سایت های غیرفعال می توانند شامل دامنه هایی باشند که خریداری شده اند اما از آنها استفاده ای نمی شود.

هنگامی که به تعداد کل وب سایت های موجود در اینترنت فکر می کنید، باید تعداد وب سایت های فعال را به عنوان معیار معنادار در نظر بگیرید. وب سایت های فعال، معرف بهتری از وضعیت فعلی اینترنت و چشم انداز پویای آن فراهم می کنند. وب سایت های غیرفعال به تعداد کلی کمک می کنند، اما بطور معمول برای کاربران، مرتبط یا مفید نیستند.

چالش های شمارش دقیق وب سایت ها

شمارش دقیق تعداد وب سایت ها باتوجه به ماهیت تغییر سریع اینترنت، چالش های مختلفی را به همراه دارد. یکی از این دشواری ها، مربوط به این تعریف است که یک وب سایت چیست. آیا ساب دامین ها وب سایت محسوب می شوند؟ سایت های تک صفحه ای چطور؟ معیار چیست؟

یکی دیگر از چالش ها، موج مداوم وب سایت هایی است که ایجاد و حذف می شوند. وب سایت های جدید هر روز راه اندازی می شوند، در صورتیکه وب سایت های دیگر غیرفعال می شوند، حذف می شوند یا ثبت دامنه آنها منقضی می شود. این ریزش مداوم، به روز نگه داشتن آمار لحظه ای تعداد وب سایت ها را دشوار می کند.

وجود وب عمیق و وب تاریک هم این وضعیت را پیچیده تر می کند. وب عمیق شامل محتوایی است که توسط موتورهای جستجوی استاندارد ایندکس نشده اند، مانند پایگاه های داده خصوصی و اینترانت. وب تاریک، زیرمجموعه ای از وب عمیق بوده و حاوی وب سایت ها و محتوایی است که برای دسترسی به آنها به نرم افزار یا مجوز خاصی نیاز است. این بخش های پنهان اینترنت، محاسبه تمام وب سایت های موجود را کار دشواری می کند.

وفور دامنه های خریداری شده و وب سایت های غیرفعال هم به پیچیدگی شمارش وب سایت ها می افزاید. تمایز بین وب سایت های فعال و غیرفعال و تعیین ارتباط آنها با کل وب سایت راحت نیست. باتوجه به این چالش ها، تعداد کل وب سایت های موجود در اینترنت را فقط می توان تخمین زد و برآورد آنها مداوم تغییر می کند.

بنابراین، چند وب سایت وجود دارد؟

با ایجاد وب سایت های جدید و غیرفعال شدن وب سایت های قدیمی، تعداد وب سایت ها در اینترنت دائما درحال تغییر است. بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم حدس زدن است و این عدد می تواند هر لحظه تغییر کند. بیشتر نشریاتی که اهتمام در پاسخ به این پرسش دارند، Siteefy را به عنوان منبع معتبر ذکر می کنند. طبق اعلام Siteefy، حدود ۱.۱۳ میلیارد وب سایت در اینترنت وجود دارد که ۱۸ درصد آنها فعال می باشند. یعنی در زمان نگارش این مطلب، تقریباً ۲۰۰ میلیون وب سایت فعال وجود دارد.

طبق گزارش پی سی ورلد، البته به خاطر داشته باشید که اگر در حین نوشتن این مقاله، تعداد دقیق وب سایت هایی را داشته باشیم که در اینترنت هستند، این تعداد تا زمان انتشار اشتباه خواهد بود. تخمین زده می شود که در هر ساعت ۱۰۵۰۰ وب سایت جدید ایجاد می شود و نمی توان اظهار داشت که چه تعداد از آنها غیرفعال می شوند.

منبع:

1402/02/31
12:16:11
0.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین