داغ ترینها: ....

اخطار آمریکا در رابطه با تهدید چین برای شبکه برق

اخطار آمریکا در رابطه با تهدید چین برای شبکه برق

به گزارش کمیاب آنلاین، مدیران صنعت نیرو به نمایندگان کنگره آمریکا در رابطه با تهدید روز افزون چین برای شبکه برق این کشور اخطار دادند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مانی کنسل، نایب رییس شرکت NAERC در اظهاراتی در مقابل کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: فعالیتهای سایبری چینی، کاملا نگران کننده هستند. فعالیتهای سایبری چین یکی از جدی ترین تهدیدهای سایبری است. چین همچنان پیشرفتگی روزافزونی در استفاده از روشهای فنی جدید و تطبیقی به منظور رخنه به شبکه ها نشان داده است.

جلسه کمیته فرعی انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا در حوزه نظارت و تحقیقات در حالی برگزار شد که شبکه برق آمریکا در مقابل حملات سایبری به میزان فزاینده ای صدمه پذیر شده است و طبق اعلام این کمیته، وقایعی مانند حملات فیزیکی و خرابکاری، حدود ۷۷ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا کرد.

بنا بر گزارشی که اوایل سال میلادی جاری از جانب دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا انتشار یافت، چین حدودا می تواند دست به حملات سایبری بزند که خدمات زیرساختی حیاتی در آمریکا شامل خطوط لوله نفت و گاز و سیستم های ریلی را مختل خواهد نمود.

این جلسه در بحبوحه تنش های فزاینده با چین، همچون گزارش های هفته گذشته در خصوص اینکه هکرهای چینی به حساب های ایمیل مقامات وزارت خارجه آمریکا و همینطور جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا رخنه کرده اند، برگزار شد.

کتی مک موریس راجرز، نماینده جمهوریخواه واشنگتن که ریاست کمیته کامل را بر عهده دارد، اظهار داشت: تصور کنید اگر چین به شبکه برق ما حمله کند، چه اتفاقی امکان دارد روی دهد.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، در واکنش به این ادعاها، مواضع پکن را تکرار و تصریح کرد که این کشور قربانی هک است. او همینطور آمریکا را به حملات سایبری گسترده و بی هدف به کشورهای زیادی متهم کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این مقام چینی در جریان یک نشست مطبوعاتی روزانه در پکن اظهار داشت: تصور نمی نماییم که آمریکا باید برای اهداف سیاسی به چین حمله کند.

انتای پیاممنبع:

1402/04/29
11:43:06
0.0 / 5
413
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین