داغ ترینها: ....

سخت گیری برای اپلیکیشن های چینی تشدید شد

سخت گیری برای اپلیکیشن های چینی تشدید شد

کمیاب آنلاین: چین در اقدام جدیدی، همه فراهم کنندگان اپلیکیشن های موبایل در این کشور را ملزم کرد جزییات کسب وکار خودرا به دولت ارایه کنند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام نمود اپلیکیشن هایی که اطلاعات مناسب را ارائه نکرده اند، بعد از مهلت تعیین شده که در ماه مارس سال آینده تمام می شود، مجازات خواهند شد. کارشناسان می گویند این اقدام، محدودیت بیشتری برای برخی از اپلیکیشن ها به وجود آورده و به طراحان برنامه کوچک، ضربه می زند.

به گفته یو یونتینگ، وکیلی دفاتر حقوقی دیباند در شانگهای، این دستور درواقع، اپلیکیشن ها را ملزم می کند موافقت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات را کسب کنند. هدف اولیه مقررات جدید، مقابله با کلاهبرداری آنلاین است اما روی همه اپلیکیشن ها در چین تاثیر خواهد گذاشت.

به گفته ریچارد بیشاپ، یکی از موسسان شرکت نشر برنامه "اپل-این-چاینا"، مقررات جدید احتمالاً روی طراحان برنامه خارجی که اپلیکیشن های خودرا بوسیله فروشگاه برنامه اپل منتشر می کردند، تاثیر خواهد گذشت. بمنظور عمل به مقررات جدید، طراحان برنامه حالا باید یک شرکت در چین داشته باشند یا با یک ناشر محلی همکاری کنند.

پس از اینکه چین سیستم مجوزدهی جدید برای اپلیکیشن های هوش مصنوعی مولد در چین را معرفی نمود، اپل هفته گذشته برای عمل به این مقررات، صدها اپلیکیشن هوش مصنوعی را از فروشگاه برنامه خود حذف نمود.

در اطلاعیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین آمده است که نهادهایی که در خدمات اطلاعات اینترنتی بوسیله اپلیکیشن ها در عرصه هایی مانند خبر، نشر، آموزش، فیلم و تلویزیون و مذهب، مشغول هستند هم باید اسناد مرتبط را ارائه نمایند.

این الزام روی دسترسی به اپلیکیشن های شبکه اجتماعی مانند ایکس، فیسبوک و اینستاگرام، تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از چنین اپلیکیشن هایی در چین مجاز نیست اما همچنان می توانند بوسیله فروشگاه های برنامه دانلود شوند و به شهروندان چینی امکان دهند هنگام سفر به خارج، از آنها بهره گیرند.

بر اساس گزارش رویترز، چین، قبل از این، بازی های موبایل را ملزم کرده بود قبل از انتشار در این کشور، مجوز دریافت نمایند و ده ها هزار بازی بدون مجوز را در سال ۲۰۲۰ از فروشگاه های برنامه مختلف، حذف نمود.

منبع:

1402/05/20
01:59:15
2.5 / 5
359
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین