داغ ترینها: ....
بررسی كیفیت اینترنت

نوری: تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از نابسامانی در فیلترینگ است

نوری: تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از نابسامانی در فیلترینگ است

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فیلترینگ و محدود سازی اینترنت، گردش آزاد اطلاعات در جامعه را تحت تاثیر قرار داده و هزینه هایی را برای کاربران و کسب وکارها تحمیل کرده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا نوری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع درباره ی بررسی کیفیت اینترنت و فاکتورهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های به وجود آمده برای افراد و کسب وکارهای مجازی
بیان کرد: ما حالا درباب اینترنت در کشور صحبت می نماییم اما باید تصریح کرد که قسمتی از مردم در روستاها نه فقط به اینترنت دسترسی نداشته بلکه به تلفن ثابت و سیار نیز متصل نیستند. وزیر ارتباطات باید به این مساله توجه کند.
وی افزود: در گزارش کمیسیون صنایع روند رو به رشد در بعضی از حوزه های ظرفیت شبکه نشان داده می شود اما اینکه این روند ما را به اهداف خود می رساند مهم می باشد، روند رو به رشد ما در مقایسه با دنیا قابل قبول نیست.
نوری در ادامه اظهار داشت: در این گزارش به موضوع حقوق کاربران اشاره شده است که مساله مهمی است. تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از یک نابسامانی در این زمینه می باشد حتی تعدادی از شوراها که هنوز از مجلس شورای اسلامی مجوز قانونی ندارند در این زمینه اعمال نظر می کنند.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اختلال در دسترسی به اینترنت در بعضی سایت ها نیز مشاهده می شود. بخش عمده ای از آنها شاید مربوط به تحریم ها باشد اما قسمتی از آن نیز مربوط به خودتحریمی است. فیلترینگ و کنترل پهنای باند از روش های اعمال محدودیت است که در هفته های اخیر به تعدادی از کسب وکارها نیز رسیده است.
نوری اشاره کرد: این مساله جریان گردش آزاد اطلاعات را در جامعه محدود می کند و اشتباه است. در این گزارش آورده شده که ۶۴ درصد از کاربران از فیلترشکن استفاده می نمایند اما برخی مراکز دیگر آمار ۹۶ درصدی نیز ارائه کرده اند که هر دو آمار نگران کننده است. فیلترینگ هزینه و ناامنی را به کاربران تحمیل و مشکلاتی برای کشور به وجود می آورد. باید هزینه هایی که این محدود سازی برای کاربران و کسب وکارها به وجود آورده اعلام گردد و وزارت ارتباطات نیز باید در این زمینه به مجلس شورای اسلامی پاسخ گو باشد.
منبع:

1402/05/31
10:38:09
0.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین