داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ورودی اینترنت کشور متنوع شده است

ورودی اینترنت کشور متنوع شده است

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات زیرساخت توسعه است و باید دستگاه ها و مردم در تحقق آن یاری کنند.عیسی زارع پور، شامگاه امروز (۶ شهریورماه) در شورای اداری استان زنجان، با اشاره به اینکه مسؤلان باید کار جهادی انجام دهند، اظهار نمود: همه مسؤلان در حوزه خود حس مسئولیت را بیشتر از پیش داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حوزه فعالیت وزارت ارتباطات محدود نیست و خوشبختانه دستاوردهای خوبی داشته ایم، خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات یکی از موضوع هایی است که در اسناد بالادستی مکرر تکرار شده و یکی از محورهای مورد توجه وزارت ارتباطات است. این مساله یک نیاز مهم و جدی بوده و زیرساختی برای توسعه کشور در دهه های آینده است.

این مسئول متذکر شد: فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات زیرساخت توسعه است و باید دستگاه ها و مردم در تحقق آن یاری کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اغلب کشورها در تلاش هستند تا اینترنت خویش را از انحصار آمریکا خارج کنند، خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پر سرعت، باکیفیت و امن در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران است تا بر روی آن خدمات متنوع و باکیفیت به مردم عرضه شود؛ این پروژه پیشرفته در خیلی از کشورها در حال اجرا می باشد.

وی ضمن اشاره به اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات، اذعان کرد: در خلال این ۲۴ ماه، بیشتر از ۴۸۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند؛ در استان زنجان هم ۹۵ درصد روستاها متصل هستند. قابل ذکر است که ۵۰ روستای استان زنجان از کیفیت مناسب اینترنت برخوردار نیستند که بزودی مشکلات آنها رفع خواهد شد.

زارع پور ضمن اشاره به این که ۷ کلان پروژه در دست اقدام است، افزود: این پروژه ها پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی دارند. زیرساخت ارتباطی، شبکه پرسرعت و با کیفیت است؛ در زیرساخت کشور چهار لایه داریم و اگر بخواهیم یک شبکه پرسرعت داشته باشیم باید همه این چهار لایه تقویت شود.

این مسئول با تکیه بر این که ما مسیرهای ورودی اینترنت کشور را متنوع کرده ایم، اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه های مهم فیبر نوری است. فیبر نوری در عین کاهش هزینه، سرعت اینترنت را هم بالا می برد. ۲۰ شهر تا به امروز فیبر نوری را پیاده کرده اند. این طرح به مرور در سطح کشور کلید می خورد و ۱۲۰۰ شهر هم تعیین تکلیف شده اند. باید یک نهضت فیبرکشی اتفاق بیافتد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: ۷۰ درصد اینترنت کشور ترافیک سیار و تنها ۳۰ درصد آن ثابت است؛ این در شرایطی است که اغلب کشورها به سمت اینترنت ثابت و فیبر نوری رفته اند. عرضه خدمات جدید نیازمند راه اندازی قطب های مرکز داده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف راهبردهای مختلف دارند، متذکر شد: در آینده همه زندگی بشر دیجیتالی خواهد شد و باید در این خصوص برنامه ریزی شود. سرعت تحولات بالا است و هر روز خدمات جدیدی به وجود می آیند؛ در آینده حکمرانی توسط پلت فرم ها خواهد بود و هر کشوری که در این عرصه ضعیف باشد گرفتار زوال خواهد شد.

زارع پور با تکیه بر این که کیفیت پلت فرم های داخلی باید بیشتر از پیش ارتقا پیدا کند تا مردم با رغبت بیشتری از آنها استفاده کنند، تصریح کرد: یک شبکه جدید با عنوان ویراستی راه اندازی شده که مشابه توییتر است و ۳۰۰ هزار کاربر در آن فعال می باشند. ۸۰ درصد اعضای دولت در این پلت فرم فعالیت دارند و این پیام رسان می تواند بستری برای اطلاع رسانی و انتقال انتقادات و پیشنهادات میان مردم و مسؤلان باشد.

منبع:

1402/06/07
08:07:26
2.5 / 5
381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین