داغ ترینها: ....
در گفت وگو با كمیاب آنلاین عنوان شد؛

تازه ترین واکنش وزیر بهداشت به موضوع خرید و فروش آنلاین دارو

تازه ترین واکنش وزیر بهداشت به موضوع خرید و فروش آنلاین دارو

کمیاب آنلاین: باوجود تلاش معاونت علمی و کارگروه اقتصاد دیجیتال برای ایجاد شرایط توزیع آنلاین دارو وزیر بهداشت اصرار کرد که وزارت بهداشت تنها داروخانه را به عنوان مرجع قانونی خرید و فروش دارو می شناسد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، در تیرماه سال قبل معاونت علمی مصوبه ای درباب فروش اینترنتی دارو با همکاری وزارت بهداشت داشت که به تصویب هیأت وزیران هم رسید و بر طبق مهلت دو ماهه، مقرر شده بود وزارت بهداشت دستورالعملی را در این خصوص تدوین کند که در زمان خود محقق نشد. بعد از این مساله کارگروه تنظیم گیری و سیاست گذاری در ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی در جلسات گوناگون از معاونت حقوقی ریاست جمهوری درخواست نمود که به این مساله ورود کند که در نهایت مصوبه ای برای فروش اینترنتی دارو در تیرماه ۱۴۰۲ ابلاغ گردید.
علیرغم این که مقرر شده است سازمان و غذا و دارو دستورالعملی را برای ساماندهی فروش اینترنتی دارو تدوین کند هنوز این مساله به عاقبت نرسیده است.
از سوی دیگر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت به تاریخ ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲، از عدم تدوین دستورالعمل توزیع آنلاین دارو انتقاد کرده و در این نامه به وزیر بهداشت اخطار داده شد که پرونده ترک فعل برای وی در کمیسیون درحال تکمیل است و در صورت اتمام مهلت چهارماهه هیأت مقررات زدایی و عدم تعیین تکلیف، ضمانت اجرائی کمیسیون اصل ۹۰ فعال خواهد شد.
این در صورتی است که در آخرین واکنش نسبت به موضوع خرید و فروش اینترنتی دارو، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزارت بهداشت در حوزه خرید و فروش دارو، یک داروخانه را مسئول می دانیم. داروخانه می تواند هم به شکل مجازی و هم به شکل حضوری داروهای خودرا به افرادی که نسخه دارند، تحویل دهد. ما غیر از داروخانه کسی را مجاز نمی دانیم.
وی اضافه کرد: در داروخانه پزشک داروساز حضور دارد و تجویز دارو، تداخل دارو و خطرات مربوط به دارو را قبول می کند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: یک زمانی ممکنست فردی بیماری سختی داشته باشد و نتواند حضوری به داروخانه مراجعه کند اما می تواند هماهنگ کند از داروخانه نزدیک محل زندگی خود دارو را با پیک دارو تحویل بگیرد.
وی اشاره کرد: خارج از این مساله را وزارت بهداشت نمی پذیرد.


منبع:

1402/09/11
09:56:06
5.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین