داغ ترینها: ....

حمایت ۵۵۰۰ میلیاردی از دانش بنیان های سلامت

حمایت ۵۵۰۰ میلیاردی از دانش بنیان های سلامت

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه حدود ۱۵ درصد از شرکتهای دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می نمایند، اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۵۵۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه سلامت اعطا شده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه سلامت بنیان در جمع خبرنگاران، حوزه سلامت را یکی از حوزه های پر جاذبه برای شرکتهای دانش بنیان دانست و اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ درصد شرکتهای دانش بنیان در حوزه سلامت همچون دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، ضمن آنکه الان ۱۳ پارک فناوری سلامت و حدود ۱۰۰ مرکز رشد حوزه سلامت در کشور بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به استقبال خیلی از کشورهای جهان از محصولات دانش بنیان حوزه سلامت ایرانی، اظهار نمود: این شرکت ها درحال رقابت با خیلی از کشورهای دنیا هستند، بگونه ای که در بعضی از حوزه های دارویی و تجهیزات پزشکی انحصار بوجود آورده اند.
خیاطیان عرضه خدمات تأمین مالی و توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان را از وظایف و مأموریت های اصلی صندوق ذکر کرد و خاطرنشان کرد: از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی و خارجی برای معرفی و عرضه محصولاتشان حمایت می نماییم و در این خصوص تابحال ۲۷۷ میلیارد تومان خط اعتباری و ۱۲۸ میلیارد تومان تسهیلات جعاله به ۴ صندوق پژوهش و فناوری حوزه سلامت اختصاص داده ایم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: این صندوق تابحال مبلغ بیشتر از ۵۵۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه سلامت اعطا کرده است. همینطور به میزان ۱۷۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این عرصه صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: هرجا نوآوری وجود دارد، بخش رگولاتوری و تنظیم گری شاید کمی عقب باشد و این خصوصیت نوآوری است؛ اما خوشبختانه سازمان غذا و دارو همپای دانش بنیان ها در حال حرکت است و زیرساخت هایی که توسعه داده است، نشانگر حرکت این سازمان همگام با نوآوری ها است.
خیاطیان در مورد همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با سازمان غذا و دارو، توضیح داد: بخش ارزیابی محصولات حوزه سلامت، مأموریت این سازمان است و شرکتهای دانش بنیانی که بخواهند نسبت به مجوز گرفتن از سازمان غذا و دارو اقدام نمایند، در قسمت ارزیابی، ما می توانیم کارگزاران مشترکی را تعریف نماییم که این فرآیند را کوتاه تر کنند و این مورد به علت آشنایی این کارگزاران با حوزه دانش بنیان است.
وی تصریح کرد: ارزیابی ها با هزینه های نسبتا سنگینی همراه می باشد و طبق مذاکرات صورت گرفته صندوق نوآوری و شکوفایی در پرداخت کمک هزینه ارزیابی شرکتهای دانش بنیانی که قصد داشته باشند از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت نمایند، حمایت می کند.1402/10/27
15:34:01
2.5 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین