داغ ترینها: ....

رکورد استفاده مجدد از موشک فالکون ۹ شکست

رکورد استفاده مجدد از موشک فالکون ۹ شکست

کمیاب آنلاین: موشک «فالکون 9» که شش هزارمین ماهواره اینترنتی «استارلینک» را در روز 15 مارس پرتاب کرد، توانست به رکورد استفاده مجدد برسد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) در روز ۱۵ مارس، رکورد استفاده مجدد از موشک خودرا به دست آورد و شش هزارمین ماهواره اینترنتی «استارلینک»(Starlink) را در مدار زمین قرار داد.
به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ۲۳ ماهواره استارلینک در ساعت ۲۰: ۲۱ شب به وقت منطقه زمانی شرقی از «مرکز فضایی کندی» ناسا در فلوریدا پرتاب شد.
بر طبق توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این نوزدهمین پرتاب برای مرحله نخست فالکون ۹ بود. همین طور این پرتاب، تعداد ماهواره های استارلینک را به بالای ۶۰۰۰ ماهواره از زمان شروع استقرار این شبکه ماهواره ای در سال ۲۰۱۹ افزایش داد.
همان گونه که برنامه ریزی شده بود، مرحله نخست فالکون ۹ حدود ۸.۵ دقیقه بعد از پرتاب به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس ایکس در اقیانوس اطلس فرود آمد.


مرحله بالایی فالکون ۹ به بردن ۲۳ ماهواره استارلینک به مدار پایین زمین ادامه داد تا حدود ۶۵.۵ دقیقه بعد از پرتاب مستقر شوند.
استفاده مجدد از موشک، یک اولویت کلیدی برای اسپیس ایکس و «ایلان ماسک»(Elon Musk) بنیان گذار و مدیرعامل آنست. نسل بعدی موشک «استارشیپ»(Starship) این شرکت، به شکلی طراحی شده است که بطور کامل و سریع قابل استفاده مجدد باشد. ماسک عقیده دارد که این پیشرفت، استقرار روی مریخ را از نظر اقتصادی امکان پذیر می کند.
منبع:

1402/12/26
12:37:42
1.0 / 5
279
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(4)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین