داغ ترینها: ....

انتشار نقشه جدیدی از كیهان با بیشتر از یك میلیون جسم كیهانی

انتشار نقشه جدیدی از كیهان با بیشتر از یك میلیون جسم كیهانی

به گزارش كمیاب آنلاین تلسكوپ فضایی مشترك آلمان و روسیه اخیرا نقشه خیره كننده ای از كیهان را بیشتر از یك میلیون جسم كیهانی ترسیم كرده است.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه اینترنتی بی. بی. سی نیوز، تلسکوپ eROSITA، آسمان را برای بیشتر از ۱۸۲ روز رصد کرد و دو برابر منابع اشعه ایکس شناخته نشده در ۶۰ سال قبل را کشف کرده است. حالا ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ eROSITA بیشتر از ۱۶۵ گیگابایت داده بدست آوردند و با استفاده از آنها نقشه ای از کیهان با بیشتر از یک میلیون جسم کیهانی ترسیم کردند.
این تصویر کامل از آسمان، ساختار مشروح و دقیقی از گازهای داغ در کهکشان راه شیری، ستاره ها با تاج های داغ، ستاره های باینری اشعه ایکس و سیاه چاله ها را به همراه بقایای تماشایی از ابرنواخترها برجسته می کند. این تصویر فعالیتهای شدید کیهانی را ثبت کرده است.
این نقشه از بررسی های گذشته تمام آسمان که در ۳۰ سال قبل توسط تلسکوپ ROSAT انجام شده است، حدودا چهار برابر بیشتر در اعماق فضا به جستجو پرداخته و حدود ۱۰ برابر منابع بیشتری تولید کرده است.
«کیرپال ناندرا» رئیس گروه فیزیک کیهانی انرژی بالا در بخش فیزیک فرازمینی در موسسه ماکس پلانک واقع در گارکینگ در آلمان در مورد داده های گردآوری شده توسط این تلسکوپ می گوید: این داده ها حدودا معادل داده هایی است که در طول تاریخ ۶۰ ساله اخترشناسی اشعه ایکس به دست آمده است. این داده ها واقعا حیرت آور است و فکر می کنم انقلابی در اخترشاسی پرتو ایکس ایجاد خواهد نمود.منبع:

1399/04/03
15:00:26
5.0 / 5
2524
تگهای خبر: اینترنت , تولید , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین