داغ ترینها: ....

تخلف اپراتورها حذف بسته های پرمصرف بود

تخلف اپراتورها حذف بسته های پرمصرف بود

كمیاب آنلاین: مدیركل دفتر حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری اعلام نمود افزایش تعرفه ای در بسته های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته و تنها بعضی از بسته های پرمصرف از درگاه آنها حذف شده بود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در ایام گذشته، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه آگاهی داده و اعتراض کردند. این مساله منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که اعلام نمود: بالابردن قیمت در بعضی اپراتورهای تلفن همراه، در صورتیکه مردم به سبب شیوع ویروس کرونا وابستگی بیشتری به فضای مجازی پیدا کرده اند، غیرمنطقی و غیرمعقول است و سازمان تنظیم با آن مخالفت کرده است.
او همین طور با اشاره به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار داشت: بر طبق این مصوبه اپراتورهای مسلط (SMP) برای تغییر تعرفه های عادی و تشویقی سرویس هایشان باید تایید رگولاتوری را دریافت نمایند. با توجه به این که افزایش قیمت در بعضی اپراتورهای تلفن همراه بدون تایید رگولاتوری انجام شده، این افزایش قیمت ها برخلاف مقررات بوده و تمامی قیمت ها باید به قبل بازگردد.
البته بررسی های انجام شده حاکی از آنست که افزایش تعرفه ای که کاربران از آن ناراضی بودند، درواقع حذف بعضی از بسته های پرمصرف بود. هرچند این بسته ها در وب سایت این اپراتورها موجود بود و تنها از درگاه های دیگر همچون اپلیکیشن های مربوط به این اپراتورها و USSD آنها حذف شده بود، اما از آنجایی که کاربران بیشتر مواقع برای خریداری بسته به وب سایت مراجعه نمی کنند و از اپلیکیشن یا USSD خرید می کنند، با حذف بسته ها از این درگاه ها مواجه گشتند.

بسته ها باید به درگاه اپلیکیشن اپراتورها برگردد
در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- در گفت و گو با ایسنا با اظهار نمود: طبق بررسی های انجام شده، هیچ گونه افزایش تعرفه ای در اپراتورها صورت نگرفته و تنها برخی از بسته های پرمصرف از برخی درگاه ها حذف گردیده است. البته این اقدام که از طرف اپراتورهای غالب و بدون از کسب تاییدیه سازمان انجام شده، تخلف است و به همین خاطر به اپراتورها اخطار دادیم که بسته ها باردیگر هم در پورتال و هم اپلپکیشن اپراتورها قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه اپراتورهای غالب برای ارائه تعرفه حتما باید از سازمان تاییدیه بگیرند، اضافه کرد: اپراتورها برای تعرفه هایشان یک سقف دارند و یک کف. اگر بخواهند کمتر از کف تعرفه بدهند، ضد رقابتی است و با آن برخورد می شود، سقف تعرفه اپراتورها هم تا ۴۲ هزار تومان به ازای هر گیگابایت اینترنت برای سیمکارت های دائمی و ۱.۵ برابر ۴۲ هزار تومان برای سیمکارت های اعتباری است و اگر بخواهند بالاتر از سقف تعرفه بدهند هم برخورد می شود.
قره داغی با اعلان اینکه اپراتورها برای ارائه تعرفه های قبلی از ما تاییدیه گرفته بودند و نباید تعرفه هایی مورد تایید سازمان را حذف می کردند، اظهار داشت: اپراتورها می توانستند این تعرفه ها را از ابتدا تعریف نکنند، اما اگر تعریف کردند، باید سرویسشان را ادامه می دادند. اگر قرار باشد بسته های جدیدی تعریف شود یا برخی از بسته ها از مدار بیرون رود و اپراتورهای غالب حتی اگر بخواهند کمتر از سقف، تعرفه بدهند هم باید از سازمان تاییدیه بگیرند که دراین مورد ما تاییدیه ای برای حذف بسته ها نداشتیم.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اشاره کرد: آنهایی که بسته فعال داشتند از بسته هایشان استفاده می نمایند. درباره کسانی که این روزها بسته ای خریدند، اگر یک بسته مشخص با قیمت مشخص و در یک بازه مشخص می خریدند، این بسته باید حتما ارائه شود اما اگر به سبب نبود بسته قبلی مجبور شدند بسته جدیدی خریداری کنند که نزدیک به بسته قبلی شان بوده و قبل از این هم توسط اپراتور ارائه می شده، شرایط فرق می کند و دیگر هزینه ای به کاربر برنمی گردد.
منبع:

1399/04/18
13:36:01
2.5 / 5
2063
تگهای خبر: اپراتور , اپل , اینترنت , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین