داغ ترینها: ....

چین 9 ماهواره را از سكوی دریایی به مدار زمین فرستاد

چین 9 ماهواره را از سكوی دریایی به مدار زمین فرستاد

كمیاب آنلاین: چین 9 فروند ماهواره را با موفقیت از روی یك كشتی مستقر در دریای زرد به مدار زمین پرتاب كرد.


به گزارش پایگاه اینترنتی فاینشیال اکسپرس، این دومین باری است که چین از روی یک سکوی دریایی ماهواره به مدار زمین پرتاب کرده است.
رسانه های رسمی چین اعلام نمودند این ۹ ماهواره با راکت «لانگ مارچ ۱۱-HY۲» که دهمین عضو خانواده راکت های «لانگ مارچ ۱۱» شمرده می شود، ساعت ۹: ۲۲ دقیقه بامداد سه شنبه به وقت پکن از روی سکوی دریایی Debo ۳ - یک کشتی خودران که برای این ماموریت اصلاح شده است- به فضا پرتاب شدند.
روزنامه چاینا دیلی گزارش داد که راکت لانگ مارچ ۱۱-HY۲ حدود ۱۳ دقیقه بعد از پرتاب و بعد از طی مسافت ۵۳۵ کیلومتر، این ۹ ماهواره را که برای رصد زمین با وضوح بالا فعالیت می نمایند، در مدار زمین مستقر کرد.
سه ماهواره برای گرفتن فیلم و ۶ ماهواره برای عکسبرداری در مدارهای خورشیدآهنگ اختصاص یافته اند. مدار خورشیدآهنگ یک نوع مدار قطبی به مرکزیت زمین (یا سیارات دیگر) است که همیشه نسبت به زمین (سیاره میزبان) در یک ساعت خاص قرار دارد.
هر یک از این ماهواره ها که توسط شرکت فناوری ماهواره Changguang در استان جیلین در چین ساخته شده اند، حدود ۴۲ کیلوگرم وزن دارند. در این گزارش آمده است که آنها خدمات سنجش از دور را در زمینه هایی مانند کشاورزی، جنگلداری، منابع زمین و حفاظت از محیط زیست به کاربران ارائه خواهند کرد.منبع:

1399/06/26
11:12:27
1.7 / 5
1602
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , رسانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین