داغ ترینها: ....
انتشار جزئیات تازه ای از برنامه آرتمیس ناسا

اولین فضانورد زن به كره ماه می رود

اولین فضانورد زن به كره ماه می رود

به گزارش كمیاب آنلاین سازمان فضایی آمریكا «ناسا» جزئیات تازه ای از پروژه «آرتمیس» را منتشر نمود كه شامل برنامه های مختلف فاز یك، برای فرود اولین فضانورد زن، و فضانورد مرد بعدی بر كره ماه در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.


به گزارش پایگاه اینترنتی ناسا، این جزئیات شامل بخش های گوناگونی است و آگاهی های ارزشمندی را در اختیار علاقمندان به اکتشافات فضایی قرار می دهد. ناسا در ۱۸ ماه گذشته به برنامه های ۴ ساله کاوشگری خود برای ایجاد بستری برای حضور در سطح کره ماه تا آخر دهه کنونی سرعت بخشیده است.
اعزام باردیگر انسان به ماه چالش بزرگی برای ناسا به حساب می آید. این سازمان آخرین مأموریت اکتشافی خویش را در کره ماه در سال ۱۹۷۲ با موفقیت انجام داده بود.
«جیم برایدنستاین» مدیر ناسا اظهار داشت: این سازمان علاوه بر تقویت برنامه های اکتشافی خود، در حال اصلاح بودجه و ساختار این سازمان است و فرود بر کره ماه با هدف اکتشافات علمی، مزایای اقتصادی، و الهام بخشی به نسل جدیدی از کاوشگران صورت می گیرد، و در عین حال اولین گام های بشر در راه سیاره سرخ خواهد بود.
ناسا در این گزارش خود به چگونگی پیشرفت پروژه «آرتمیس» اشاره کرده و به تشریح مهم ترین نکات علمی فناوری، مأموریت های انسانی، و همینطور مشارکت ها با بخش خصوصی و بین المللی می پردازد. به قول ناسا این مشارکت ها به این سازمان اطمینان می دهد که در اکتشافات و دست یابی به هدف بلندپروازانه خود، یعنی فرود باردیگر فضانوردان بر روی کره ماه، در راه درستی قرار دارد.
موشک قدرتمند جدید ناسا، سیستم پرتاب فضایی «اس. ال. اس»، و فضاپیمای «اوریون» بیشتر از هر زمان دیگری به اولین پرتاب یکپارچه خود نزدیک هستند. ساخت فضاپیمای «اوریون» اخیرا به پایان رسیده است و پژوهشگران در حال آزمایش موتور مرحله اصلی، و چهار موتور متصل به آن هستند.


1399/07/11
22:48:22
5.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین