داغ ترینها: ....
رییس پارك فناوری پردیس:

هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری در پارك فناوری پردیس انجام شد

هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری در پارك فناوری پردیس انجام شد

رئیس پارک فناوری پردیس بابیان اینکه شرکتهای مستقر در پارک قبل از سال جاری ۴ هزار میلیارد تومان در این پارک سرمایه گزاری نموده اند، اظهار داشت: سال جاری هم بیشتر از هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری جدید صورت گرفت.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی صفاری نیا روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از سه برنامه راهبردی پارک در حوزه پژوهش و ترویج که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، اضافه کرد: در پارک فناوری پردیس تلاش بر این است که سهم شرکت ها در حل مسائل کشور بالاتر برود.
وی تصریح کرد: مجموع فروش شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس پارسال برابر با ۱۱ هزارمیلیارد تومان بود. این میزان فروش شرکت ها بر مبنای آمار فروش شرکتهای دانش بنیان پارک های علم و فناوری تحت پوشش وزارت علوم، ۸۰ درصد بالاتر از میزان فروش آنها بوده است.
صفاری نیا بیان نمود: همینطور ۵۰ درصد از صادرات کل از پارک های کشور به پارک فناوری پردیس اختصاص یافته است.
هزینه کرد ۴ درصد از فروش شرکتهای پارک در تحقیق و توسعه
رییس پارک فناوری پردیس افزود: ۴ درصد از فروش شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس در تحقیق و توسعه هزینه می شود؛ در صورتیکه در کل کشور برابر با یک درصد است. هزینه کرد پارک در این خصوص میزان خوبی است، اما باید بیشتر شود.
وی اظهار داشت: در واقع هدف ما این است که سهم هزینه کرد تحقیق و توسعه باید به ۱۰ درصد برسد و این امر نیازمند فراهم شدن زیرساخت ها است.
صفاری نیا با اشاره به اینکه حدودا زیرساخت ها و زمینه سازی برای شرکتهای دانش بنیان فراهم گشته است، اظهار داشت: این زیرساخت و زمینه سازی در حدی است که بتوان حل مسائل را به واسطه تحقیقات و مساله محور پیش برد.
وی درباره عرضه ضمانت نامه به شرکتهای عضو پارک فناوری پردیس، هم عنوان کرد: یکی از خدماتی که پارک فناوری پردیس به واسطه صندوق توسعه تکنولوژی های جدید به شرکت ها عرضه کرده، ضمانت نامه برابر با ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
رییس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: البته این میزان ضمانت نامه باید بیشتر شود تا سهم شرکت ها از بازار اقتصاد دانش بنیان افزایش یابد.
وی درمورد فاز سوم پارک فناوری پردیس هم تصریح کرد: فاز سه پارک فناوری پردیس به لحاظ جذب مشتریان حدودا رو به اتمام است و امید است تا آخر سال آینده، تعداد شرکتهای پارک که خدمات مستقیم می گیرند به ۶۰۰ شرکت برسد.
صفاری نیاز اظهار داشت: تلاش کردیم در ایجاد امکان زیرساخت تحقیقاتی تا بازار برای شرکتهای دانش بنیان گام برداشته شود.
استفاده اندک پارک فناوری پردیس از خدمات صندوق نوآوری
وی با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس تابحال نتوانسته از خدمات صندوق نوآوری استفاده نماید، اضافه کرد: هم اکنون ۱۰۰ شرکت تایید صلایت شده از جانب معاونت علمی و فناوری راست جمهوری در پارک مستقر هستند. صندوق نوآوری و شکوفایی می توانست امکانات بیشتری در اختیار پارک فناوری پردیس قرار دهد و امکاناتی که تابحال در اختیار شرکتهای پارک گذاشته به اندازه ای که باید، نبوده است.
رییس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان در پارک بیشتر از ۴هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده اند و سال جاری هم بیشتر از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید اتفاق افتاده است. با این وجود استفاده از خدمات صندوق نوآوری بسیار کم بوده و اگر در ارائه برخی خدمات تسهیل صورت گیرد، می توان از خدمات این صندوق بیشتر بهره برد.
صفاری نیا خاطرنشان کرد: هم اکنون مبحث در حال پیگیری است و مواردی هم برای پیشنهاد به صندوق نوآوری از جانب پارک آماده شده است.
سه برنامه راهبردی پارک در حوزه پژوهش و ترویج، شامل شروع به کار دبیرخانه و فراخوان جشنواره پژوهش های کاربردی و مساله محور ریتکس، رونمایی از کتاب "از دانش به ثروت(۴)" و راه اندازی شبکه خدمات آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس است که در پارک فناوری پردیس رونمایی گردید.منبع:

1399/09/28
12:35:09
5.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین