داغ ترینها: ....

مركز نوآوری و توسعه تعاون ایران افتتاح شد

مركز نوآوری و توسعه تعاون ایران افتتاح شد

به گزارش کمیاب آنلاین مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا)، با هدف عرضه خدمات به تعاونی های و شتابدهی فعالیتهای این حوزه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری راه اندازی شد.


در قالب «مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران» هشت خدمت ویژه در حوزه های در ارتباط با تأمین اجتماعی، بانکی، مالیاتی، حقوقی و ضمانتی در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد.
به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این مرکز شتاب دهنده هایی هم مستقر هستند که پلی میان بخش های تعاون کشور و بخش هایی مانند ۹۰ هزار تعاونی فعال، اتحادیه های تعاونی و اتاق تعاون به حساب می آید.
اندیشکده تعاون هم حلقه واسط دستگاه حاکمیتی و مجامع علمی در سطوح علمی و انجام مطالعات کاربردی در حوزه تعاون است.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی وحدت مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم از دیگر حاضران در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران(منتا) بودند.


معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم، اظهار داشت: توسعه بخش تعاون در کشور به فرهنگ سازی نیاز دارد. اقتصاد دانش بنیان هم فرهنگ جدیدی است که به کشور تزریق شده است.
سورنا ستاری با تاکید براینکه، توسعه نتیجه یک فرهنگ است، اضافه کرد: باید فرهنگ و دیدگاه ها تغییر کند تا توسعه اتفاق بیفتد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهارکرد: در صنعت خودرو سعی کردیم این تغییر فرهنگ ایجاد شود، یعنی جوانان و ایده های آنها را به داشته ها و امکانات کارخانجات بزرگ خودروسازی وصل کردیم تا با این کار فرصتی برای تجاری سازی این ایده ها، توسعه صنعت خودرو و انتفاع مالی کارخانجات بزرگ فراهم گردد.
رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه با بیان اینکه، بخش تعاون کشور هم به همین تغییر نگاه نیاز دارد، تصریح کرد: باید فرصتی برای تبلور خلاقیت و ایده های نو جوانان در تعاونی ها ایجاد شود و مبتکران و نخبگان با ایجاد مراکز نوآوری و با کمک ایده های فناورانه خود، به توسعه این بخش کمک کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: صندوق های زیادی در حوزه تعاون وجود دارد که باید حامی ایده های نو باشد و شرایط را برای توسعه شرکتهای خلاق این حوزه فراهم آورد. این صندوق ها بر روی ایده های جوانان و ایده های آنها سرمایه گذاری کنند.

اعتبار به تعاونی های دانش بنیان اختصاص می یابد
همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این مراسم ضمن اشاره به اصل ۴۳ قانون اساسی اظهار داشت: در مسائلی مانند خصوصی سازی هم باید تعاونی های کشور را در اولویت قرار داد.محمد شریعتمداری خاطرنشان کرد: اختصاص یک خط اعتباری ویژه برای تعاونی های دانش بنیان و تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای مراکز نوآوری استانی و مرکز نوآوری منتا، هم یک خبر خوش در این حوزه است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ممکن شده است.
در ادامه این مراسم تفاهم نامه همکاریهای مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه پشتیبانی از تشکیل و توسعه شرکتهای تعاون و پشتیبانی از گسترش مراکز نوآوری و شتاب دهنده های این حوزه به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی رسید.
در این تفاهم نامه مقرر شده است که خط اعتباری ۲۳۰ میلیارد تومانی برای شرکتهای تعاونی دانش بنیان، جوانان و مراکز نوآوری بخش تعاون در نظر گرفته شود.
براساس این گزارش مراکز نوآوری و توسعه تعاون تابحال در ۱۰ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، البرز، کرمان، فارس، هرمزگان، مازندران و قم افتتاح شده است.
هدف از این اقدام ارتقا نظام نوآوری بخش تعاون و توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی این حوزه است.منبع:

1399/10/10
16:07:59
0.0 / 5
813
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(4)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین