داغ ترینها: ....

اینترنت كوانتومی راهكاری امن و سریع برای انتقال اطلاعات

اینترنت كوانتومی راهكاری امن و سریع برای انتقال اطلاعات

یک گروه بین المللی از محققان توانستند با استفاده از فناوری انتقال کوانتومی، اطلاعات را به صورت پایدار، ایمن، با دقت بسیار بالا و در فاصله طولانی مخابره کنند.به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، این محققان اطلاعات موردنظر را با دقت بالای ۹۰ درصد و برای گیرنده ای که در فاصله ۴۴ کیلومتری قرار داشت، ارسال کردند.

با وجود این که در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ میلادی هم محققان توانستند اطلاعات را با استفاده از این فناوری تا فواصل دورتر مخابره کنند، این نخستین بار است که انتقال کوانتومی اطلاعات با دقت بالای ۹۰ درصد انجام می شود.

به گفته محققان، این تجربه جدید در انتقال کوانتومی اطلاعات یک رکورد جدید به حساب می آید، برای مثال در سال ۲۰۱۵ میلادی اطلاعات در فاصله ۱۰۰ کیلومتری مخابره شد اما دقت این انتقال تنها ۸۰ درصد بود.

انتقال کوانتومی اطلاعات با دقت بالا از این جهت دارای اهمیت است که یکی از مهم ترین عوامل زمینه ساز اینترنت کوانتومی به حساب می آید.

اینترنت کوانتومی بسیار سریع تر و امن تر از اینترنت کنونی است.

همچنین بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این انتقال اطلاعات، در بازار یافت می شود و در نتیجه به اعتقاد محققان در آینده می توان با استفاده از فناوری ها و زیرساخت های موجود، اینترنت کوانتومی را راه اندازی نمود.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه PRX Quantum انتشار یافته است.منبع:

1399/10/16
11:28:13
0.0 / 5
1185
تگهای خبر: اینترنت , بازار , فناوری , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین