داغ ترینها: ....

پدر وب برای بازآفرینی فضای سایبری به میدان آمد

پدر وب برای بازآفرینی فضای سایبری به میدان آمد

کمیاب آنلاین: تیم برنرز لی، دانشمند کامپیوتر بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب ˮسرˮ دریافت کرد، می خواهد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، برنز لی با استارتاپ جدیدی به نام اینراپت، می خواهد تعدادی از مشکلاتی که در دوران پلتفرمهای بسته و عظیمی مانند فیسبوک "وب باز" را فلج کرده است، ترمیم کند.

استارتاپ اینراپت برمبنای ایده های شکل گرفته در پروژه نرم افزار کد باز "سولید"، وعده وبی را می دهد که در آن افراد از یک نام کاربری برای هر سرویسی استفاده می نمایند و اطلاعات شخصی در پادها یا محل نگهداری دیتای شخصی کاربر که تحت کنترل خود کاربر قرار دارد، نگهداری می شوند.

برنز لی، در مصاحبه با رویترز اظهار نمود: وب جدید و آپدیت شده افراد را قادر خواهد ساخت به صورت تک به تک به اشتراک گذاری و همکاری بپردازند و تحت کنترل نباشند در صورتیکه شبکه های اجتماعی بزرگ با فراهم کردن امکان اشتراک گذاری اطلاعات به کاربران، بسیار موفق بوده اند اما کاربر تحت کنترل آنها قرار دارد.

جان بروس، یک مدیر باسابقه حوزه فناوری و مدیرعامل اینراپت اظهار نمود: سرویس سلامت ملی انگلیس، بی بی سی و دولت فلاندرز بلژیک مشتریان پایلوت این استارتاپ هستند و این شرکت امیدوار است تا آوریل مشتریان بیشتری را جذب نماید.

بر اساس گزارش رویترز، هدف اصلی اینراپت نوشته شدن برنامه ها برای این پلت فرم توسط طراحان نرم افزاری است. اینراپت هم مانند وب اولیه در هسته خود مشتمل بر مجموعه ای از پروتکلها برای چگونگی برقراری ارتباط ماشینها با یکدیگر است.

منبع:

1399/10/25
13:05:43
5.0 / 5
970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین