داغ ترینها: ....
به همت یك شركت دانش بنیان.

پلت فرم پست كتاب نمایشگاه مجازی كتاب افتتاح شد

پلت فرم پست كتاب نمایشگاه مجازی كتاب افتتاح شد

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان با طراحی پلت فرم «پست کتاب» برای نمایشگاه مجازی کتاب تهران، امکان ارسال 2 میلیون مرسوله در شش روز برگزاری این نمایشگاه را به وجود آورده است، این پلت فرم هزینه های ناشران و خریداران کتاب را بسیار می کاهد.


مهرداد ملک محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان که امور لجستیک و مدیریت شبکه پستی کتاب نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را در همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده گرفته با اشاره به اینکه، اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه برگزار می شود، اضافه کرد: مدیریت شبکه پستی، هماهنگی جمع آوری مرسولات و ارسال کتاب و همین طور ارائه خدمات به ناشران در این نمایشگاه بوسیله پلت فرم دانش بنیان «پست کتاب» خواهد بود.
وی ضمن تشریح خاصیت های پلت فرم دانش بنیان «پست کتاب» اضافه کرد: این پلت فرم در حقیقت پیشخوان مجازی پستی است که تمام ناشران در آن عضو هستند و با بهره گیری از سامانه ما به تمام دفاتر پستی به صورت مجازی متصل هستند و دیگر نیاز نیست برای ارسال مرسولات خود به دفاتر پستی مراجعه کنند.
ملک محمدی درباب زیرساخت های فراهم شده برای ساماندهی امور لجستیک و پستی کتاب در اولین نمایشگاه مجازی کتاب اشاره کرد: در این نمایشگاه ارسال کتاب توسط ناشر برای خریدار رایگان است و تا حالا ۱۰۰ هزار نفر برای دریافت بن کارت ثبت نام کرده اند.
مدیرعامل این شرکت فناور همین طور اشاره کرد: ۲ هزار ناشر برای عرضه کتاب های خود در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب با تخفیف ۲۰ درصدی حضور دارند.
وی درباب میزان آشنایی ناشران با این سامانه اظهار داشت: از اواسط سال ۱۳۹۸ سامانه پست کتاب به صورت عمومی به ناشران خدمت رسانی کرده است و هم اکنون سه هزار ناشر به سامانه متصل هستند، بر این اساس ناشران با امور این سامانه از قبل آشنایی دارند.
به گفته وی، در این دوره نمایشگاه که به صورت مجازی برگزار می شود، قسمتی از یارانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پشتیبانی از ناشران به این سامانه منتقل شده است و ناشران هزینه کمتری برای ارسال پرداخت می کنند.
ملک محمدی افزود: از شروع راه اندازی این سامانه تا حالا یک میلیون مرسوله ارسال شده است و ما زیر ساخت لازم برای ارسال روزانه بیش از ۳۰۰ هزار مرسوله کتاب را برای نمایشگاه مجازی کتاب پیش بینی کردیم.
وی با اشاره به شیوه کار پلت فرم دانش بنیان «پست کتاب» اظهارکرد: در این سامانه پس از خرید کتاب بنا بر حجم مرسوله خریداری شده، زمان حدودی تحویل به خریدار اعلام می شود و وضعیت مرسوله در وضعیت مختلف از آماده سازی تا زمان تحویل بوسیله پیامک به خریدار اطلاع رسانی می شود.
به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه های استانی کتاب اجازه و امکان برگزاری حضوری را نیافتند، بدین جهت خانه کتاب و ادبیات ایران بنا به درخواست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبادرت به طراحی و راه اندازی «نمایشگاه مجازی کتاب» کرده است.
براساس گزارش روز شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی، همچون مزیت های نمایشگاه مجازی، برطرف شدن معضل اصلی نمایشگاه فیزیکی، یعنی محدودیت های فضایی و مکانی است.
در نمایشگاه مجازی تمام ناشران با هر تعداد کتاب (البته در قالب بخشنامه ها و ضوابط نمایشگاه) می توانند آثار خودرا عرضه کنند. ضمن اینکه علاقمندان و خریداران کتاب در اقصی نقاط کشور نیز از رنج و هزینه سفر به تهران آسوده می شوند و بدین سان در هزینه های برگزاری نمایشگاه صرفه جویی می شود.منبع:

1399/10/30
10:56:24
0.0 / 5
914
تگهای خبر: خدمات , دانش بنیان , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین