داغ ترینها: ....

پیام مخفی ناسا در چتر استقامت رمزگشایی شد

پیام مخفی ناسا در چتر استقامت رمزگشایی شد

اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) یک پیام رمزنگاری شده در چتر فرود کاوشگر «استقامت» پنهان کرده بود که توسط کاربران اینترنت رمزگشایی شد.


به گزارش روز پنجشنبه ایندیپندنت، این کد در طرح رنگ قرمز و سفید چتری رمزنگاری شده بود که سرعت کاوشگر استقامت را به اندازه ای کم کرد تا بتواند فرود نرم و آرامی بر سطح مریخ داشته باشد.
به طور معمول این چتر توسط مردم عادی دیده نمی گردد اما چتر کاوشگر استقامت، یکی از ستاره های نخستین فیلم انتشار یافته ناسا از فرود این کاوشگر بر سطح مریخ بود که توسط دوربین های روی کاوشگر استقامت ثبت شده است.
کاربران اینترنت در ابتدا متوجه عجیب بودن طرح قرمز و سفید روی چتر شدند باآنکه این خطوط راه راه هستند اما به طرز غیرمعمولی سازمان دهی شده بودند. این مورد مردم را به فکر فرو برد که آیا توضیح منطقی برای آن وجود دارد یا خیر.
تنها چند ساعت پس از مشاهده آن، کاربران اینترنت علت را کشف کردند و فهمیدند این یک کد مخفی است که به آزمایشگاه پیشران جت ناسا مربوط می شود.
پس از انتشار عکس ها مشخص شد این خطوط احیانا نوعی کد باینری (دودویی) هستند که در آن قرمز عدد یک و سفید عدد صفر را نشان داده است. این کد سپس می تواند به همان صورتی که در کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرد، اعداد یا حروف را به نمایش گذارد.


هنگامی که کد روی چتر شکسته شد، جمله «جرات انجام کارهای بزرگ را داشته باش» به دست آمد. این یک جمله کلیدی آزمایشگاه پیشران جت ناسا هم هست که روی دیوار اتاقی که هدایت گرها در آن مأموریت را دنبال می کردند، نوشته شده بود. همینطور تعدادی عدد دیده شد که نشان دهنده افرادی است که در آزمایشگاه پیشران جت ناسا در کالیفرنیا کار می کنند.
ناسا پیش از این گفته بود که سرنخ هایی در این مأموریت پنهان است و یکی از مهندسان آن در طول پخش زنده هنگامی که در مورد چتر صحبت می کرد، اظهار داشت که رازهایی وجود دارند که منتظر کشف شدن هستند. همینطور شعار «جرات انجام کارهای بزرگ را داشته باش» در توییتر مریخ نورد بلافاصله پس از فرود آن منتشر گردید.منبع:

1399/12/09
14:59:53
0.0 / 5
1058
تگهای خبر: اینترنت , دوربین , فیلم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین