داغ ترینها: ....

شركت های خلاق ۷ بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می كنند

شركت های خلاق ۷ بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می كنند

ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای توسعه بازار محصولات فعالان این عرصه 7 خدمت صادراتی ارائه می دهد.


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اکنون خدمات و فرصت های قابل توجهی در سازمان ها و نهادهای مختلفی وجود دارد که می تواند راه را برای کسب وکارهای خلاق هموارتر کند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، بوسیله گفتگو، رایزنی و عقد تفاهم با این نهادها اهتمام دارد که سبد خدمات شرکت های خلاق از تنوع بیشتری برخوردار باشد.
با توجه به اهمیت صادرات و مشکلات و چالش هایی که شرکت های خلاق در این عرصه با آن مواجهند، این ستاد بوسیله رایزنی های انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت ایران، برای ایجاد یک بسته کامل خدماتی برای شرکت های خلاق در این عرصه به تفاهم رسید. در این بستر خدماتی جدید، ۷ خدمت صادراتی ویژه در اختیار شرکت های خلاق قرار می گیرد.
کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری
یکی از این بسته های خدماتی پرداخت کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی در حوزه صادرات و تجارت بین الملل است. گام اول برای یک شرکت خلاق رشد یافته برای صادرات، بررسی مقصد صادراتی بوسیله اعزام یک فرد یا گروه به آن کشور به قصد بازاریابی است. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با کمک سازمان توسعه تجارت، برای پوشش قسمتی از هزینه های این سفر از ۶۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه بازاریابی بین المللی ارائه می کند.
ثبت نشان یا علایم تجاری
همچنین ممکنست شرکت خلاق نیازمند این باشد که در بازارهای هدف، صادراتی، نشان یا علایم تجاری خودرا ثبت کند. دراین زمینه نیز شرکت خلاق کمک هزینه ثبت نشان یا علایم تجاری در کشورهای خارجی دریافت می کند که برمبنای ضوابط تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
حمایت از تبلیغات
یک شرکت خلاق ممکنست نیازمند این مساله باشد که در مقصد صادراتی خود، تبلیغات انجام دهد و بروشور یا کاتالوگ منتشر کند. برای همه این موارد پیش بینی لازم انجام شده است و کمک هزینه هر کدام پرداخت خواهد شد.
حضور پررنگ تر در نمایشگاه های بین المللی
برای حضور شرکت های خلاق در نمایشگاه های بین المللی نیز از قبل هم مبالغی پرداخت می شد، بر طبق این توافق جدید نیز یک پنجره تازه، برای حضور هر چه بیشتر شرکت های خلاق در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی باز شده است.
پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری
همچنین برای پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی، در مقصد کمک هزینه های مختلفی ارائه می شود، برای مثال کمک هزینه کارمزد سود ضمانت نامه از ۷ میلیارد ریال تا ۱۰ میلیارد ریال قابل پرداخت می باشد.
کمک برای اقامت همکاران تجاری
در این بسته حتی پیش بینی شده است که برای میهمانان خارجی یک شرکت خلاق که به قصد سرمایه گذاری یا همکاری تجاری به ایران آمده اند نیز کمک هزینه پذیرش و پذیرایی، تخصیص یابد.
کمک هزینه سود تسهیلات
هفتمین مورد از ۷ بسته خدماتی ویژه شرکت های خلاق دارای صادرات، کمک هزینه سود تسهیلات است. اگر شرکت خلاق به قصد صادرات تسهیلات بگیرد، مبالغی از ۷ میلیارد تا ۱۰ میلیارد ریال برای پرداخت سود تسهیلات به وی عرضه خواهد شد.
براساس این گزارش، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه کنند.
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تا کنون خدمات عمده دیگری نیز به شرکت های خلاق صادراتی ارائه کرده است و این هفت خدمت ویژه تنها برمبنای توافقنامه با سازمان توسعه تجارت ایران به وجود آمده است.
سبد متنوع خدمات ارائه شده به شرکت های خلاق صادراتی مضاف بر خدمات عرضه شده عام به همه شرکت های خلاق است.


1399/12/10
14:51:48
0.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین