داغ ترینها: ....

درخواست ترامپ از ایالت های آمریكا برای مجازات غول های فناوری

درخواست ترامپ از ایالت های آمریكا برای مجازات غول های فناوری

کمیاب آنلاین: رئیس جمهور سابق آمریکا در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران، دولتهای ایالتی را تشویق کرد با تصویب قانون به مجازات غول های فناوری بپردازند که صداهای محافظه کار را خاموش می کنند.



به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ در اولین سخنرانی عمومی خود از زمان ترک کاخ سفید و در آخرین روز کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران که در اورلاندوی فلوریدا برگزار شد، اظهار داشت: اگر آزادی بیان نداشته باشیم، همه تمهیدات یکپارچگی انتخابات در سراسر جهان هیچ ارزشی ندارند. اگر جمهوریخواهان برای گفتن حقیقت و افشای فساد سانسور شوند، ما دموکراسی نخواهیم داشت و تنها استبداد چپگرا برایمان می ماند.

ترامپ بر سر حذف شدن حسابش در فیسبوک و توییتر به علت نقض سیاستهای این شبکه های اجتماعی، مکررا شرکتهای فناوری را به سانسور متهم کرده است.

ترامپ اظهار داشت: زمان شکستن انحصار شرکتهای بزرگ فناوری و احیای رقابت منصفانه فرا رسیده است. بخش ۲۳۰ که مقررات اینترنت است و بعنوان قسمتی از قانون رعایت اخلاق در ارتباطات ۱۹۹۶ تصویب شده است، باید لغو شود.

بخش ۲۳۰ به وب سایتها اجازه می دهد به سامان دهی محتوا در پلتفرمهایشان بپردازند. همین طور برای محتوایی که توسط کاربران منتشر می شود، مصونیت داشته و مورد پیگرد قانونی قرار نمی گیرند.

رییس جمهور سابق آمریکا اظهار داشت: اگر دولت فدرال حاضر به اقدام در اینباره نیست، در این صورت هر ایالت در این اتحادیه که ما رای داریم باید شرکتهایی مانند توییتر، گوگل و فیسبوک را هر زمان که صداهای محافظه کار را خاموش می کنند، هدف مجازاتهای بزرگ قرار دهند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ترامپ به ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا اشاره نمود که اوایل فوریه پیشنهادهای جدیدی را بیان کرد که برمبنای آن، از تعلیق حساب نامزدهای سیاسی توسط شبکه های رسانه اجتماعی جلوگیری می شود و این شرکتها برای هر روز از تعلیق شدن حساب، جریمه خواهند شد.





منبع:

1399/12/12
10:19:46
5.0 / 5
900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین