داغ ترینها: ....

فناوران برای نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی به سوریه می روند

فناوران برای نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی به سوریه می روند

به گزارش کمیاب آنلاین شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور کشور با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی کشورمان، به نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ سوریه اعزام می شوند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید فرآورده های ایران ساخت در حوزه گیاهان دارویی و معطر یکی از بسترهای صادراتی و تعامل تجاری و فناورانه با دیگر کشورها است.
کشور سوریه از گذشته تاکنون، یکی از کشورهای مهم و راهبردی برای ایران به حساب می آید که با آغاز دوره بازسازی اقتصادی، ایجاد خانه های خلاق، صادرات و مراکز نوآوری، تعامل فناورانه این دو کشور اهمیتی مضاعف پیدا کرده است.
یکی از زمینه های جدی تعامل اقتصادی ایران و سوریه حوزه گیاهان دارویی و معطر شامل داروسازی گیاهی، آرایشی-بهداشتی، صنایع غذایی، طعم و رایحه، عطر و دیگر فرآورده های طبیعی است.
در همین راستا، یک شرکت خصوصی ایرانی فعال در زمینه کشت، تولید و تجارت مواد اولیه گیاهان دارویی و معطر برای صنایع دارویی، آرایشی-بهداشتی و غذایی، بعد از برگزاری موفقیت آمیز وبینار «آشنایی با بازار و صنعت گیاهان دارویی و معطر در سوریه» و استقبال مخاطبان، برنامه اعزام هیات تجاری به این کشور را با محوریت نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ (Agritex) دمشق در دستور کار خود قرار داده است.
این رویداد با هدف محوری معرفی توانمندی های ایران در حوزه های مورد اشاره برگزار می گردد و شرکت کنندگان ضمن بازدید از نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ دمشق با حضور در نشست های تجاری، محصولات و توانمندی های فناورانه شان را به همتایان خود در حوزه کسب و کار سوریه عرضه می کنند.
فعالان فناور شرکتهای دانش بنیان و خلاق همینطور از این فرصت برخوردار می باشند که ضمن بازدید از شرکتهای مطرح سوری در بخش گیاهان دارویی و معطر، از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی سوریه بازدید کنند.
این اعزام که شرکتهای دانش بنیان و خلاق فعال در بخش گیاهان دارویی و معطر، تولیدکنندگان اسانس و عصاره های گیاهی، صادرکنندگان فرآورده های گیاهان دارویی و معطر و تولیدکنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی در آن حضور خواهند داشت، ۲۹ خرداد سالجاری انجام می شود و تا ۳ تیرماه ادامه خواهد داشت.
علاقمندان به سرمایه گذاری در بخش گیاهان دارویی و معطر، پژوهشگران، محققان و عموم علاقمندان به بخش گیاهان دارویی و معطر می توانند تا ۳۱ اردیبهشت سالجاری با رفتن به آدرس اینترنتی رویداد آمادگی خویش را برای حضور اعلام کنند.1400/02/14
14:07:12
0.0 / 5
693
تگهای خبر: اینترنت , بازار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین